Europejska Unia Tenisa Stołowego nominowała zawodników i zawodniczki do startu w młodzieżowych mistrzostwach Europy, które na początku marca przyszłego roku odbędą się w Chorwacji.

Na liście nominowanych graczy do startu w młodzieżowym czempionacie znaleźli się: Maciej Kubik, Samuel Kulczycki, Artur Grela, Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn, Julia Ślązak i Julia Szymczak. Zawodnikiem rezerwowym jest Jan Zandecki.

Europejska Unia Tenisa Stołowego zwiększyła limit z trzech do czterech zawodników i w Chorwacji zagra siedmioro naszych reprezentantów. Mamy bardzo młody skład, ale nie bez szans. Szczególnie mam tutaj na uwadze grę podwójną i grę mieszaną. W tej ostatniej konkurencji aktualnymi mistrzami Europy juniorów są Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy PZTS.

Mistrzostwa Europy do lat 21 rozgrywane są od 2017 roku. Dotychczas najlepsze wyniki odnosiliśmy w grze podwójnej. W 2018 roku złoty medal wspólnie z Ukrainką Solomiyą Brateyko wywalczyła Natalia Bajor, a srebrny krążek przypadł w udziale Patrykowi Zatówce i Markowi Badowskiemu. Przed rokiem wicemistrzyniami Starego Kontynentu zostały Anna i Katarzyna Węgrzyn.

Najwyżej rozstawionymi zawodnikami na liście startowej młodzieżowych mistrzostw Europy są Bastien Rembert (Francja) i Adina Diaconu (Rumunia).