Już jutro, 5 lutego o g. 16:30 wielki hit w Ekstraklasie kobiet. Broniący tytułu KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, którego celem jest 30 tytuł Mistrzyń Polski, zagra we Wrocławiu z liderem rozgrywek KU AZS UE.

Tarnobrzeżanki, których trenerem-menedżerem i jednocześnie selekcjonerem reprezentacji jest Zbigniew Nęcek, w piątek zagrają swój pierwszy mecz w 2021 roku. W rundzie jesiennej rozegrały 9 z 10 spotkań i wszystkich wygrały, w tym u siebie z wrocławiankami 3:1.

KU AZS UE Wrocław też ma 9 zwycięstw, ale do tego jeszcze 2 porażki. Zawodniczki z Dolnego Śląska zgromadziły do tej pory 27 pkt i o 1 punkt wyprzedzają drużynę z Podkarpacia. Dalej w tabeli są SKTS Sochaczew – 26 pkt w 11 spotkaniach i Bebetto AZS UJD Częstochowa – 25 pkt w 10 meczach.

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol czeka zaległy mecz z MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn, ale dojdzie do niego dopiero 6 kwietnia na Mazowszu. Wtedy ma dojść do dwumeczu tych klubów, ale już od najbliższego piątku do poniedziałku podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka zagrają 3 razy – w piątek we Wrocławiu, w niedzielę u siebie z SKTS Sochaczew i w poniedziałek w Częstochowie.

Klub z Tarnobrzega już zapisał się w historii polskiego tenisa stołowego zdobywając 29 tytułów Drużynowego Mistrza Polski, ale co roku powstaje kolejny rozdział tej pięknej opowieści! Za kilka miesięcy KTS Enea Siarkopol chce świętować 30. Mistrzostwo Polski, ale inne kluby marzą z kolei o zdetronizowaniu tarnobrzeżanek.

W najbliższych 3 spotkaniach mają zagrać m.in. Rumunka Elizabeta Samara i Białorusinka Viktoria Pavlovich. W rozegranych kilka dni temu w Buzau Mistrzostwach Rumunii Eliza Samara zdobyła srebro w singlu, wygrywając w półfinale z Andreeą Dragoman 4:3 i przegrywając w finale z Bernadette Szocs 2:4. W deblu Eliza Samara i Elena Zaharia sięgnęły po brąz.

W 1 rundzie Ekstraklasy Elizabeta Samara miała bilans 10-1, Viktoria Pavlovich 7-1, Han Ying 4-0, Julia Ślązak 3-2, Agata Zakrzewska 2-2, Kinga Stefańska 1-0.

Enea Siarkopol to także jeden z najlepszych klubów w Europie. Zwyciężył w Lidze Mistrzyń w 2019 roku, 2-krotnie zdobywał srebrny medal, a raz brązowy.