Broniący tytułu Jakub Dyjas zagra w 2. rundzie ze zwycięzcą rywalizacji Przemysław Sałaciński (KS Spójnia Warszawa) – Karol Wiśniewski (GMKS Strzelec Frysztak). Ten pierwszy to brązowy medalista ME i uczestnik MŚ w ping-pongu (odmiana tenisa stołowego, gra rakietami bez profesjonalnych okładzin).

Mistrzostwa wśród kobiet broni będzie rozstawiona z „dwójką” Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław). Turniejową „jedynką” jest Natalia Partyka (niestowarzyszona), półfinalistka TOP 16.

Najstarszymi uczestnikami turnieju są Andrzej Furman (ULKS Ciechów ur. 1969) i Marcin Kusiński (IKTS Broń Radom, 1971).

W Gliwicach zabraknie m.in. mistrzyni Europy Li Qian, brązowej medalistki tej imprezy Katarzyny Grzybowskiej-Franc oraz Daniela Góraka.

Poprzednie mistrzostwa kraju odbyły się w Gliwicach w 1975 roku, a w singlu zwyciężyli: po raz 11. i ostatni w karierze Danuta Szmidt-Calińska (zaczęła wygrywanie w… 1953) i Stanisław Frączyk, który wywalczył tam pierwszy z trzech tytułów z rzędu.

Podczas 87. IMP w Gliwicach odbędą się też uroczystości związane z 90-leciem Śląskiego Związku Tenisa Stołowego. Zaprezentowany zostanie 12-minutowy film historyczny, odbędzie się promocja książki Wiesława Pięty pt. „Sport na Śląsku, tenis stołowy w latach 1929-2019″.

ROZGRYWKI

Kobiety – gra pojedyncza
Mężczyźni – gra pojedyncza