Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) oraz Patryk Chojnowski (Unia AZS AWFiS Gdańsk) zdobyli złote medale mistrzostw Polski w tenisie stołowym, które w niedzielę zakończyły się w Gliwicach. Turniej był jednym z punktów obchodów jubileuszu 90-lecia Śląskiego Związku Tenisa Stołowego.

W finale broniąca tytułu Bajor zagrała z turniejową „jedynką”, Natalią Partyką. Zawodniczka klubu z Dolnego Śląska wygrała trzy pierwsze sety, ale nie przyszło jej to łatwo. W czwartym jej rywalka zwyciężyła 11:9, ale w następnym przegrała do 3.

– Na pewno wbrew pozorom nie był to łatwy finał. Cieszę się, że udało mi się, jak w zeszłym roku, z nią wygrać. Dużo dziś atakowałam +forhendem+. Na pewno Natalia się tego nie spodziewała, ponieważ mam mocniejszą drugą stronę. Dobrze też odbierałam jej serwis – powiedziała mistrzyni Polski.

Sensacyjny przebieg miał turniej mężczyzn. Chojnowski – który był najniżej rozstawiony w tym zawodach – w drodze do półfinałów wyeliminował w piątek Jakuba Dyjasa (4:3), a w sobotę Tomasza Lewandowskiego (4:1).

W półfinale grał z Markiem Badowskim (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Po dwóch setach było 1:1, ale ostatecznie Chojnowski wygrał 4:2.

W finale zmierzył się z Patrykiem Zatówką i przegrał pierwszą odsłonę 6:11. W następnych – wygranych – prowadził odpowiednio 6:0, 7:0. W czwartym i piątym secie późniejszy wicemistrz Polski nie pozwolił już, aby rywal „odskoczył” na początku partii na kilka punktów. Jednak po zaciętych końcówkach w obu przypadkach lepszy był zawodnik Unii AZS AWFiS.

– Przed turniejem zastanawiałem się czy nie zrezygnować ze startu gdyż trochę bolała mnie noga. Postanowiłem jednak do końca walczyć – powiedział po zawodach nowy mistrz Polski.

Wyniki finałów i medaliści:


singiel mężczyzn

Patryk Chojnowski (Unia AZS AWFiS Gdańsk) – Patryk Zatówka (niestowarzyszony) 4:1 (6:11, 11:4, 11:8, 12:10, 11:9)

brązowe medale: Marek Badowski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Piotr Chodorski (PKS Kolping Jarosław)

singiel kobiet

Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) – Natalia Partyka (niestowarzyszona) 4:1 (11:7, 12:10, 12:10, 9:11, 11:3)

brązowe medale: Roksana Załomska (KU AZS UJD Częstochowa), Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław)

debel mężczyzn

Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski (obaj Energa KTS Toruń) – Marek Badowski (Bogoria), Patryk Zatówka (niestowarzyszony) 3:2 (5:11, 11:9, 11:4, 8:11, 11:7)

brązowe medale: Artur Grela (KS Gwiazda Bydgoszcz), Szymon Malicki (Olimpia-Unia Grudziądz) i Jakub Folwarski (MKS Pogoń Siedlce), Adrian Więcek (niestowarzyszony)

debel kobiet

Natalia Partyka (niestowarzyszona), Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) – Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn (obie KU AZS UE) 3:2 (8:11, 11:4, 11:9, 8:11, 11:4)

brązowe medale: Julia Szymczak (KU AZS UE), Sandra Kozioł (UKS Dojlidy Białystok) i Aleksandra Falarz (GLKS Nadarzyn), Joanna Kiedrowska (UKS Chrobry Międzyzdroje)

 

mikst

Samuel Kulczycki (Olimpia-Unia), Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE) – Robert Floras (TTS Polonia Bytom), Anna Węgrzyn (KU AZS UE) 3:0 (11:8, 11:6, 11:8)

brązowe medale: Jarosław Tomicki (BISTS Bielsko-Biała), Sandra Wabik (KU AZS UJD) i Szymon Malicki (Olimpia-Unia), Roksana Załomska (KU AZS UJD).