Reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn od 31 maja będą uczestniczyły w międzynarodowym zgrupowaniu w czeskim Havířově. Biało-Czerwoni przygotowują się do Indywidualnych Mistrzostw Europy w Warszawie (22-27 czerwca) i Igrzysk Olimpijskich w Tokio (23 lipca – 8 sierpnia).

Ostatniego dnia maja na obóz treningowy wyjeżdżają: seniorki – Natalia Bajor, Anna Węgrzyn, Katarzyna Węgrzyn, Agata Zakrzewska i Zuzanna Błażejewicz, seniorzy – Jakub Dyjas, Marek Badowski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik i Artur Grela.

– Na miejscu w Czechach jest Natalia Partyka, która ze swoją drużyną KST Stavoimpex Hodonín uczestniczy w fazie play-off Extraligi. Po pierwszym zwycięstwie z SK Dobré 5:2 potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa, aby awansować do finału – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy PZTS.

W pierwszym meczu półfinałowym reprezentantka Polski wygrała wszystkie 3 gry singlowe. Pokonała Danielę Vitovcovą 3:0, Konstantinę Paridi 3:0 i Zdenę Blaszkovą 3:2.

Drugie spotkanie odbędzie się w piątek, 21 maja, a ewentualne trzecie w niedzielę, 23 maja. Gra się do 2 zwycięstw. Finałowe mecze są zaplanowane na 1 i 3 czerwca oraz ewent. 6 czerwca.

Przed wyjazdem do Czech niektórych kadrowiczów czeka występ w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Gliwicach i Mistrzostwach Polski Juniorów w Ustrzykach Dolnych.