– Cieszę się, że w wieku 16 lat odniosłem niespodziewany sukces w Rumunii – mówi Miłosz Redzimski, który zdobył brązowy medal w grze pojedynczej podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 21 w Cluj-Napoca.
W singlu tenisista stołowy Dartomu Bogorii rozegrał aż 9 pojedynków, z których wygrał 8. Przegrał jedynie w półfinale z reprezentacyjnym kolega Samuelem Kulczyckim, triumfatorem całego turnieju.
– Z pewnością faworytem był starszy o 4 lata Samuel, chociaż przed spotkaniem nie zwracałem na to uwagi. W czasie meczu czułem jednak, że jestem wolniejszy, że mam mniej energii, bo już jestem trochę zmęczony trudami kilkudniowej rywalizacji. Stać mnie na dużo lepszą grę – powiedział Miłosz Redzimski.
W ME U21 w Cluj-Napoca Miłosz Redzimski zaczął zmagania od pierwszej rundy grupowej. W tej fazie nie uczestniczyli m.in. Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.
– Fizycznie nieźle zniosłem mistrzostwa, może poza wspomnianym meczem o finał. Z dziewięciu pojedynków, siedmiosetowy był tylko z Francuzem Vincentem Picardem. To był bardzo wyrównany mecz. Rezultat 4:1 na to nie wskazuje, ale trudny był ćwierćfinał z Norwegiem Haugiem. W poszczególnych setach przegrywałem, ale byłem skoncentrowany i walczyłem o każdą piłkę. Na szczęście byłem lepszy w końcówkach – dodał pingpongista Dartomu Bogorii.
Łącznie Miłosz Redzimski rozegrał 12 spotkań w MME, licząc też występy w deblu i mikście. Ponownie w grze deblowej startował z Rumunem Iulianem Chiritą i – podobnie jak w ME Juniorów w Belgradzie – osiągnął ćwierćfinał. – Do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów w Gliwicach będę przygotowywał się z innym zagranicznym zawodnikiem – przyznał.
W najbliższą niedzielę przed Miłoszem Redzimskim czwarty turniej mistrzowski tego lata i jesieni, wraz z Maciejem Kubikiem (też czwarty start), Samuelem Kulczyckim (trzeci) i Arturem Grelą (pierwszy) zagra w Drużynowych Mistrzostwach Świata w chińskim Chengdu. Trenerem Biało-Czerwonych jest Tomasz Krzeszewski, który podczas MME współpracował z trenerem Patrykiem Jendrzejewskim, szkoleniowcem kadry narodowej juniorów.