Andrzej Grubba w 1990 roku po raz drugi w karierze został srebrnym medalistą Mistrzostw Europy w grze pojedynczej. W 2020 roku mija dokładnie 30 lat od tego wydarzenia.

Grubba, który po raz pierwszy w swojej karierze w finale Mistrzostw Europy w grze pojedynczej wystąpił w Moskwie w 1984 roku (przegrał wówczas z Ulfem Bengtssonem), także podczas turnieju w Göteborgu należał do grona faworytów.

Polak w wielkim stylu awansował do meczu finałowego w grze pojedynczej, a jego rywalem był reprezentant gospodarzy – Mikael Appelgren. Spotkanie lepiej rozpoczął leworęczny Szwed, który wygrał seta otwarcia 21:15. W drugiej odsłonie skuteczniej zaczął grać Andrzej Grubba. Polak na początku seta uzyskał kilku punktową przewagę, której nie oddał do końca i zwyciężył 21:15. Niestety, dwie kolejne partie należały już do gracza ze Szwecji, który wygrywając w całym spotkaniu 3:1 mógł się cieszyć z mistrzowskiego tytułu.

Do srebrnego medalu Mistrzostw Europy w grze pojedynczej Andrzej Grubba w 1990 roku „dorzucił” także dwa złote medale Indywidualnych Mistrzostw Polski (w grze pojedynczej i grze podwójnej).