Juniorzy i kadeci, medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w dniach 18 lipca – 2 sierpnia w chorwackim Varazdinie oraz Prezes Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Pan Dariusz Szumacher i Wiceprezes PZTS ds. Sportowych Pan Zbigniew Leszczyński gościli dzisiaj w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Naszą delegację podjęła w Ministerstwie Pani Wiceminister Anna Krupka, która wielokrotnie uczestniczyła w wydarzeniach organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Pani Wiceminister zaszczyciła swoją obecnością Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym, które odbyły się w czerwcu w warszawskim COS Torwar, w czasie których wręczyła trofea dla najlepszych zawodniczek w grze pojedynczej Starego Kontynentu.

„Sukcesy młodego pokolenia są dla nas powodem do dumy. Jednocześnie pokazują, że ciężka praca zawodników, trenerów, a także całego sztabu przynosi wymierne efekty. Jako Wiceprezes ds. Sportowych Polskiego Związku Tenisa Stołowego dokładam wszelkich starań, aby zapewnić młodzieży najlepsze warunki do rozwoju. Chcąc podnosić poziom szkolenia w Polsce musimy wsłuchiwać się w potrzeby wszystkich zainteresowanych, nie tylko działaczy, ale przede wszystkim zawodników i trenerów” – powiedział Pan Zbigniew Leszczyński, Wiceprezes PZTS ds. Sportowych.

W czasie spotkania w Ministerstwie, Pani Wiceminister pogratulowała naszym zawodnikom sukcesów, w tym zajęcia 3 miejsca w klasyfikacji medalowej Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Pani Wiceminister zapewniła, że wspierać będzie naszych młodych zawodników w drodze po kolejne sukcesy, gdyż to właśnie Oni są najlepszymi ambasadorami Polski na świecie.

„W naszych działaniach niezwykle istotna jest współpraca z władzami państwowymi, a ta na przestrzeni ostatnich lat układała się doskonale. Większość projektów realizowanych przez PZTS jest finansowana lub współfinansowana przez Ministerstwo. Nie byłoby to możliwe gdyby nie przychylność i zrozumienie naszej dyscypliny ze strony Pani Wiceminister Anny Krupki, a także skuteczne działania personelu Polskiego Związku Tenisa Stołowego pracującego pod moim bezpośrednim nadzorem” – powiedział po spotkaniu Prezes Zarządu PZTS, Pan Dariusz Szumacher.

Reprezentacja Polski zdobyła na Mistrzostwach w Varazdinie 9 medali, 3 złote, 1 srebrny oraz 5 brązowych. Medale dla naszego kraju wywalczyli:

ME U19:

Złoty medal – turniej drużynowy juniorów – Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski, Maciej Kubik, Szymon Kolasa i Łukasz Sokołowski
Złoty medal – gra podwójna – Samuel Kulczycki i Maciej Kubik
Srebrny medal – gra pojedyncza – Samuel Kulczycki
Brązowy medal – gra podwójna mieszana – Anna Brzyska i Samuel Kulczycki
Brązowy medal – gra podwójna –  Zuzanna Wielgos i Anna Brzyska

ME U15:

Złoty medal – gra podwójna mieszana –  Wiktoria Wróbel i Miłosz Redzimski
Brązowy medal – gra pojedyncza – Miłosz Redzimski
Brązowy medal – gra podwójna– Miłosz Redzimski i Alan Kulczycki
Brązowy medal – turniej drużynowy kadetek – Wiktoria Wróbel, Natalia Bogdanowicz, Zofia Śliwka i Aleksandra Guzik.