Troje Polaków: Natalia Bajor, Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki awansowało do drugiej rundy turnieju głównego gry pojedynczej podczas Mistrzostw Europy w Warszawie. Pozostali biało-czerwoni przegrali swoje spotkania w 1/32 finału.

Jako pierwsza awans do 1/16 finału zapewniła sobie Natalia Bajor. Mistrzyni Polski w grze pojedynczej z Arłamowa w swoim premierowym meczu w COS Torwar pokonała po niezwykle zaciętym i wyrównanym spotkaniu reprezentantkę Grecji – Aikaterinę Toliou 4:3 (8:11, 10:12, 11:8, 11:6, 11:7, 9:11, 12:10).

Na poprzednich Mistrzostwach Europy przegrałam z tą Greczynką, więc cieszę się, że udało mi się zrewanżować. Na pewno gra z defensorkami nie należy do moich ulubionych – powiedziała po spotkaniu Natalia Bajor. – Trochę byłam zestresowana, bo była to dla mnie pierwsza gra singlowa. Na początku nie zapowiadało się ciekawie, bo przegrywałam 0:2 i 1:4 w trzecim secie. Udało mi się wyjść na prowadzenie 3:2 w setach, jednak uciekła mi trochę koncentracja i rywalka doprowadziła do tie breaka – dodała zawodniczka KU ZS UE Wrocław.

Do najlepszej „32” w gronie mężczyzn awansował także złoty medalista 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej z Arłamowa – Samuel Kulczycki. 19-letni tenisista stołowy w pierwszej rundzie turnieju głównego sprawił sporą niespodziankę, pokonując Rosjanina Kirilla Skachkova 4:3 (11:8, 6:11, 12:10, 6:11, 8:11, 11:8, 11:7).

Przegrywałem 2:3 i 4:7 w szóstym secie. Nie ukrywam, że już w mojej głowie pojawiły się myśli, że będzie bardzo ciężko wygrać. Starałem się jednak myśleć o każdej następnej piłce i udało mi się wygrać całe spotkanie. Byłem bardzo skoncentrowany w tym meczu i uważam, że to zdecydowało o moim końcowym zwycięstwie – podsumował swój występ Samuel Kulczycki.

Trzecim naszym reprezentantem, który wystąpi w piątkowej drugiej rundzie turnieju głównego, będzie Jakub Dyjas. Reprezentant Dekorglassu Działdowo pokonał w 1/32 finału Belga Martina Allegro 4:3 (9:11, 9:11, 11:9, 6:11, 12:10, 11:2, 11:4), mimo, że przegrywał już 1:3 i 6:10 w piątej partii.

Niestety w czwartek z turnieju odpadli Marek Badowski, Katarzyna Węgrzyn, Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Partyka, którzy w pierwszej rundzie turnieju głównego musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

Spotkania 1/16 finału zaplanowano na piątek. Natalia Bajor zmierzy się w drugiej rundzie z Haną Matelovą (Czechy), a rywalami Samuela Kulczyckiego i Jakuba Dyjasa będą odpowiednio Robert Gardos (Austria) i Marcos Freitas (Portugalia).