Jakub Dyjas i Natalia Partyka awansowali w środowy wieczór do 1/8 finału gry mieszanej Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Turniej od wtorku rozgrywany jest w COS Torwar w Warszawie.

Polski duet na początek rywalizacji w turnieju głównym pokonał w czterech setach czeski mikst Lubomir Jancarik/Hana Matelova 3:1 (11:8, 11:9, 6:11, 11:6). Kolejnym rywalem Dyjasa i Partyki będzie w 1/8 finału para ze Szwecji: Anton Kallberg i Christina Kallberg, która w pierwszej rundzie turnieju głównego wyeliminowała z imprezy Ibrahima Gunduza i Sibel Altinkayę (Turcja).

– Zagraliśmy solidny mecz. Uważam, że podejmowałem ze swojej strony dobre decyzje. Wgraliśmy zasłużenie, byliśmy lepsi w tym spotkaniu – powiedział na gorąco tuż po zakończeniu meczu z czeskim duetem Jakub Dyjas. Biało-czerwoni do środowej konfrontacji przystąpili zmotywowani i szacunkiem do rywali. – Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy pojedynek. Graliśmy o każdą piłkę. Byliśmy skoncentrowani na sto procent. Wydaje mi się, że kluczowy był początek czwartego seta, w którym odskoczyliśmy przeciwnikom na sześć punktów – dodał reprezentant Polski.

Jakub Dyjas i Natalia Partyka są jedynymi reprezentantami Polski, którzy grają w turnieju głównym Mistrzostw Europy w grze mieszanej. Szanse na występ w 1/16 finału mieli jeszcze Samuel Kulczycki i Natalia Bajor, jednak przegrali swoje spotkanie w eliminacjach.

– Fajnie byłoby, gdyby udało nam się wywalczyć medal. Skupiamy się jednak na takiej dobrej, solidnej grze. Myślę, że jeśli będziemy grali w kolejnych rundach tak jak dzisiaj, to będzie to dla nas udany turniej – zakończył Indywidualny Mistrz Polski w grze pojedynczej z 2020 roku.


Partnerami Głównymi Mistrzostw są: Enea, PKN ORLEN oraz LOTTO. Radość wygrywania.

Turniej dofinansowano ze środków Budżetu Państwa. Wydarzenie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Mistrzostwa odbywają się pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

#ETTC2020