Jakub Dyjas i Natalia Partyka byli o krok od awansu do strefy medalowej Mistrzostw Europy w grze mieszanej. Polski mikst w ćwierćfinale prowadził już 2:0 w setach z francuskim duetem Emmanuel Lebesson/Jia Nan Yuan, by ostatecznie ulec swoim przeciwnikom 2:3.

– Jestem trochę zmartwiony, bo to był pojedynek o medal. Cały turniej Jakub i Natalia grali bardzo dobrze. Od trzeciego seta Francuzi zmienili taktykę. W trudnych momentach traciliśmy seryjnie punkty. To z pewnością może niepokoić – powiedział Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W strefie medalowej gry mieszanej podczas rozgrywanych w Warszawie Mistrzostw Europy znalazły się dwie pary z Francji oraz po jednej ze Słowacji i Niemiec. W pierwszym półfinale, Lubomir Pistej i Barbora Balazoba zmierzą się z Simonem Gauzy i Prithiką Pavade, a w drugim spotkaniu 1/2 finału Emmanuel Lebesson i Jia Nan Yuan zagrają z Qiu Dangiem i Niną Mittelham.

Półfinały i finał turnieju gry mieszanej zostaną rozegrane w piątek. Tego samego dnia odbędzie się także pierwsza podczas tegorocznych mistrzostw ceremonia medalowa.

Po raz ostatni Polak wywalczył tytuł mistrza Starego Kontynentu w grze mieszanej 19 lat temu. W 2002 roku w Zagrzebiu zloty medal w tej konkurencji zdobył Lucjan Błaszczyk grający wspólnie z Ni Xia Lian (Luksemburg).


Partnerami Głównymi Mistrzostw są: Enea, PKN ORLEN oraz LOTTO. Radość wygrywania.

Turniej dofinansowano ze środków Budżetu Państwa. Wydarzenie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Mistrzostwa odbywają się pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

#ETTC2020