Marek Badowski występujący w parze z Belgiem Robinem Devosem awansowali w środowy poranek do turnieju głównego gry podwójnej podczas Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Rywalizację najlepszych tenisistów i tenisistek stołowych na Starym Kontynencie można na żywo oglądać na stronie internetowej www.ettu.tv.

Polsko-belgijska para w kwalifikacjach pokonała po pięciosetowym boju Alfredasa Udrę i Kestutisa Zeimysa 3:2 (8, -10, 4, -7, 6) i zapewniła sobie grę w turnieju głównym. – Byliśmy przygotowani na trudny mecz. Rywale grali dość nietypowy tenis stołowy. Dużo piłek bardzo rotacyjnych, obron, długich bocznych serwów. Potrzebowaliśmy trochę czasu, aby dostosować się do ich stylu gry – powiedział Marek Badowski.

Reprezentant Polski po raz pierwszy startuje w oficjalnych zawodach w parze z Robinem Devosem, a pomysł stworzenia wspólnego duetu zrodził się przed rokiem podczas wspólnego zgrupowania biało-czerwonych z Belgami. – Podczas ubiegłorocznego zgrupowania przed ME zagraliśmy z Robinem debla i tak już zostało. Mój występ w Warszawie stał jednak pod znakiem zapytania, a Robin był na liście oczekujących zawodników na partnera deblowego. Cieszę się, że ostatecznie wspólnie występujemy podczas tych Mistrzostw Europy – dodał zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Oprócz Marka Badowskiego i Robina Devosa (Belgia) w turnieju głównym zagrają również Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck (Belgia), Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, Natalia Bajor i Natalia Partyka oraz Katarzyna Węgrzyn i Anna Węgrzyn.

Turniej główny Mistrzostw Europy w grze podwójnej rozpocznie się w czwartek.