W późny czwartkowy wieczór odbyło się losowanie zmagań eliminacyjnych Mistrzostw Europy w grze pojedynczej, grze podwójnej i grze mieszanej. Turniej tenisa stołowego w Monachium rozpoczyna się w sobotę.

W eliminacjach do „głównej drabinki” w grze pojedynczej wystąpi sześcioro Polaków – Miłosz Redzimski, Maciej Kubik, Samuel Kulczycki, Katarzyna Węgrzyn, Natalia Partyka i Anna Węgrzyn. Jakub Dyjas i Natalia Bajor z racji zajmowania wysokich lokat w rankingu europejskim mają zapewniony udział w głównej drabince.

Aktualny wicemistrz świata do lat 15 w grze pojedynczej w eliminacjach zmierzy się w grupie „14” z Mihaiem Bobocicą (Włochy), Danielsem Kogansem (Łotwa) i Martinem Frosethem (Norwegia). Przeciwnikami Macieja Kubika w pierwszym etapie zmagań w Monachium będą Peter Hribar (Słowenia) i Loic Stoll (Szwajcaria). Z kolei Samuel Kulczycki zagra w kwalifikacjach z Casbą Andrasem (Węgry), Toomasem Libenem (Estonia) i Kestutisem Zeimysem (Litwa).

Trzy Polki wystąpią również w eliminacjach gry pojedynczej. Mistrzyni naszego kraju z Częstochowy – Katarzyna Węgrzyn w grupie „8” zagra z Mateją Jeger (Chorwacja) i Patricią Santos (Portugalia), a jej siostra bliźniaczka Anna w grupie „11” rywalizować będzie z Ho Tin-Tin (Anglia) i Sanne De Hoop (Holandia). Z kolei Natalia Partyka w eliminacjach zmierzy się z Aikaterini Toliou (Grecja), Marione Munne (Estonia) i Dzaną Biogradlic (Bośnia i Hercegowina).

Biało-czerwoni w czwartek poznali także rywali w eliminacjach gry podwójnej i gry mieszanej. O awans do turnieju głównego w tej pierwszej konkurencji powalczą Miłosz Redzimski i Vladislav Ursu (Mołdawia), Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, Anna i Katarzyna Węgrzyn oraz Natalia Partykai i Natalia Bajor. W kwalifikacjach miksta zagrają Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn.

Sztab szkoleniowy naszej reprezentacji podczas Mistrzostw Europy w Monachium tworzą Tomasz Krzeszewski, Xu Kai, Marcin Kusiński, Zbigniew Nęcek (trener personalny Natalii Bajor w ramach programu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 – decyzja Wydziału Szkolenia PZTS pod przewodnictwem Wiceprezesa PZTS ds. sportowych Zbigniewa Leszczyńskiego w uzgodnieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki), Michał Araźny (fizjoterapeuta) i Monika Szymańska (fizjoterapeutka).

Początek zmagań w Monachium w sobotę.