Niespełna 17-letni Miłosz Redzimski zagra w finale Mistrzostw Europy U21 w grze pojedynczej! Spotkanie, którego stawką będzie złoty medal europejskiego czempionatu, zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 17:10.

W jednym z dwóch półfinałów gry pojedynczej mężczyzn w Sarajewie doszło do bezpośredniej konfrontacji dwóch reprezentantów naszego kraju – Miłosza Redzimskiego i Samuela Kulczyckiego. Po zaciętym i wyrównanym meczu zwyciężył rozstawiony z „jedynką” Redzimski, który pokonał obrońcę mistrzowskiego tytułu 4:2 (10:12, 11:9, 9:11, 12:10, 11:5, 12:10).

Półfinałowa porażka dla Kulczyckiego oznacza odpadnięcie z rywalizacji singlistów w Bośni i Hercegowinie. Polak turniej gry pojedynczej kończy z brązowym medalem. Łącznie z Sarajewa tenisista stołowy Dekorglassu Działdowo i TTF Liebherr Ochsenhausen wyjedzie z trzema medalami. Przypomnijmy, że wczoraj wraz z Zuzanną Wielgos Kulczycki wywalczył mistrzowski tytuł w grze mieszanej, a w niedzielę wspólnie z Maciejem Kubikiem wystąpi w finale gry podwójnej.

Finałowy mecz gry pojedynczej mężczyzn zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 17:10. Wcześniej, bo o godzinie 15:40, rozpocznie się spotkanie o złoty medal w grze podwójnej mężczyzn, w którym Samuel Kulczycki i Maciej Kubik zmierzą się z Hugo Deschampsem i Thibaultem Poretem z Francji.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.