Aktualny mistrz Polski seniorów w grze pojedynczej – Samuel Kulczycki zagra w półfinale Mistrzostw Europy juniorów w grze pojedynczej. Reprezentant Polski zapewnił sobie tym samym czwarty medal podczas turnieju w chorwackim Varazdinie.

W ćwierćfinałowym meczu, Polak pokonał w pięciu setach Węgra Csabę Andrasa 4:1. Poza pierwszym setem, w którym Kulczycki uległ swojemu przeciwnikowi 7:11, w pozostałych kontrolował przebieg spotkania.

Bliska awansu do strefy medalowej była Anna Brzyska. Tenisistka stołowa Kolpingu Jarosław w 1/4 finału przegrała z Rosjanką Natalią Malaniną 3:4. Los reprezentantki Polski podzielił także Maciej Kubik, który w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Chorwata Ivora Bana.

Samuel Kulczycki dzięki awansowi do półfinału turnieju gry pojedynczej zapewnił sobie czwarty medal podczas turnieju w Varazdinie. Wcześniej Polak wraz ze swoimi kolegami z reprezentacji wygrał zmagania drużynowe oraz stanął na najniższym stopniu podium w grze mieszanej wspólnie z Anną Brzyską. W grze podwójnej w sobotnie popołudnie Kulczycki i Maciej Kubik staną przed szansą awansu do finału.

Wyniki – gra pojedyncza – ćwierćfinały:

juniorki:
Natalia Malanina (Rosja) – Anna Brzyska 4:3 (11:13, 11:9, 11:7, 11:5, 5:11, 10:12, 11:3)