Samuel Kulczycki i Anna Brzyska wywalczyli w Varazdinie brązowy medal Mistrzostw Europy U19 w grze mieszanej. To już drugi krążek naszych reprezentantów w chorwackim turnieju. Wcześniej złote medale w rywalizacji drużynowej wywalczyli podopieczni Patryka Jendrzejewskiego.

Polskiej parze na drodze do awansu do finałowego spotkania stanęli reprezentanci Rumunii: Darius Movileanu i Elena Zaharia. Biało-czerwoni przegrali w półfinale z rozstawionym z „dwójką” duetem 2:3 (3:11, 13:11, 6:11, 11:8, 9:11).

We wcześniejszych meczach nasi tenisiści stołowi pokonali Borgara Hauga (Norwegia) i Matildę Hansson (Szwecja), Marca Gutierreza i Anę Pedregosę (Hiszpania), Radka Skalę i Nelę Hanakovą (Czechy) oraz Eduardo Ionescu i Ioanę Singeorzan (Rumunia).

Samuel Kulczycki po raz trzeci z rzędu stanie na podium Mistrzostw Europy juniorów w grze mieszanej. W 2019 roku wspólnie z Katarzyną Węgrzyn wywalczyli tytuł mistrzowski, a rok wcześniej w parze z Anną Węgrzyn stanęli na drugim stopniu podium.