Miłosz Redzimski i Wiktoria Wróbel zapewnili sobie co najmniej brązowy medal Mistrzostw Europy U15 w grze mieszanej. Polska para w sobotni wieczór awansowała do półfinału turnieju w chorwackim Varazdinie.

Redzimski i Wróbel w ćwierćfinale wygrali z rozstawionymi z numerem jeden Iulianem Chiritą i Biancą Mei Rosu (Rumunia) 3:1 (11:8, 8:11, 11:7, 13:11). W niedzielnym półfinale rywalami reprezentantów Polski będą Lleyton Ullmann/Annett Kaufmann (Niemcy).

Dla Miłosza Redzimskiego i Wiktorii Wróbel to już drugi medal wywalczony podczas Mistrzostw Europy U15 i U19 w Varazdinie. Gracz Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki kilka dni temu wywalczył złoty medal w rywalizacji drużynowej wraz z reprezentacją Polski juniorów, a tenisistka stołowa MRKS-u Gdańsk stanęła na najniższym stopniu podium także w zmaganiach drużynowych wspólnie z drużyną kadetek.

Niedzielny półfinał pomiędzy Miłoszem Redzimskim i Wiktorią Wróbel a Lleytonem Ullmannem i Annett Kaufmann zostanie rozegrany na stole 1 o godzinie 11 (transmisja na żywo na ettu.tv).