Miłosz Redzimski i Alan Kulczycki awansowali w niedzielne popołudnie do półfinału Mistrzostw Europy U15 w grze podwójnej! Do strefy medalowej nie udało się niestety awansować Wiktorii Wróbel i Natalii Bogdanowicz.

Redzimski i Kulczycki w ćwierćfinale pokonali czeską parę Martin Sip Stepan Brhel 3:0 (11:5, 11:7, 11:5). Była to druga wygrana biało-czerwonych w niedzielę. Wcześniej nasi tenisiści stołowi uporali się z Horią Stefanem Ursutem i Lucą Opreą (Rumunia) 3:2 (9:11, 15:13, 7:11, 16:14, 13:11).

Bez medalu start w zmaganiach gry podwójnej kadetek zakończyły Wiktoria Wróbel i Natalia Bogdanowicz. Polki w ćwierćfinale przegrały z reprezentantkami Ukrainy – Sofią Shederehą i Olhą Ponko 1:3 (11:9, 8:11, 8:11, 5:11). Wcześniej, bo w trzeciej rundzie, nasze zawodniczki pokonały Ninę Darovcovą i Michaelę Bitoovą (Słowacja) 3:0 (11:8, 11:6,

Redzimski i Kulczycki w poniedziałek o godzinie 10:30 zmierzą się z Felixem Lebrunem i Flavienem Cotonem w meczu, którego stawką będzie udział w wielkim finale turnieju w Varazdinie.