Świetne wieści z Podgoricy. Reprezentacja Polski w składzie: Aleks Pakuła, Samuel Michna, Anna Ulatowska i Katarzyna Rajkowska zagra w finale Mistrzostw Europy U13 w turnieju drużyn mieszanych. W spotkaniu, którego stawką będzie złoty medal, biało-czerwoni zagrają o godzinie 19:15 z Czechami.

Podopieczni Patryka Jendrzejewskiego i Macieja Karmolińskiego w półfinale pewnie pokonali drużynę Szwecji 3:0. Po jednym punkcie dla naszego zespołu wywalczyli Aleks Pakuła, Anna Ulatowska i w grze mieszanej Samuel Michna i Katarzyna Rajkowska.

W finałowym spotkaniu, które rozegrane zostanie jeszcze dziś o godzinie 19:15, nasi reprezentanci zmierzą się z Czechami, którzy w pólfinale po zaciętym i wyrównanym meczu pokonali Rumunię 3:2.

Szwecja – Polska 0:3
Adam Walin/Siri Benjegard – Samuel Michna/Katarzyna Rajkowska 0:3 (4:11, 4:11, 7:11)
Gabriela Aaltonen – Anna Ulatowska 1:3 (11:4, 4:11, 9:11, 12:14)
Mark Usov – Aleks Pakuła 1:3 (6:11, 11:9, 9:11, 5:11)

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.