W bułgarskiej Albenie zakończyły się 14. Mistrzostw Europy Niesłyszących w tenisie stołowym. Pierwszy medal w historii startów polskiej drużyny kobiecej w rywalizacji drużynowej (od 1975 r.) był dziełem podopiecznych Wiesław Pięty. Występujące w składzie: Gabriela Dyszkiewicz, Julia Szemiel, Iwona Żyła i Milena Walesiak.

Mistrzostwa Europy Niesłyszących odbywają się w cyklu czteroletnim. Rywalizowano w turnieju drużynowym, indywidualnym, gier podwójnych i mieszanych. Zawody zdominowali Słowacy, którzy wywalczyli cztery złote medale. Tytuły indywidualnie z przed czterech lat obronili Eva Jurkova i Thomas Keinath.

Zawody rozpoczęły się od turnieju drużynowego kobiet, w którym startowało 8 państw. Rewelacyjnie spisały się polskie pingpongistki. Gładko pokonały w fazie grupowej Niemki, Bułgarki w stosunki 3:0 oraz przegrały z późniejszymi mistrzyniami Europy- Ukrainą 3:1, w półfinale uległy Rosji 1:3.

Na 9 miejscu rywalizację drużynową zakończyli polscy tenisiści stołowi (Adrian Szeliga, Paweł Pięta, Grzegorz Nowak i Mariusz Kurowski). W grupie eliminacyjnej Polska przegrała wszystkie mecze – Turcja, Litwą, Rosja po 3:0 oraz Austrią 3:1. Zajęli 5 miejsce w grupie.

W turnieju gry pojedynczej najlepiej zaprezentowała się Gabriela Dyszkiewicz, która zajęła piąte miejsce. O medal przegrała 0:4 z późniejszą wicemistrzynią i byłą indywidualną mistrzynią Europy z przed 8 laty Anną Kondratova z Rosji. Do turnieju głównego zakwalifikowały się też Iwona Żyła i Julia Szemiel.

Równocześnie w Albenie odbyły się 2. Mistrzostwach Europy Juniorów Niesłyszących w tenisie stołowym. Polacy wywalczyli 3 medale. W kategorii U15 dwa medale zdobył Michał Wawrzesta – srebrny w grze mieszanej z Rumunką Marią Vlad oraz brązowy w grze podwójnej z Karolem Jabłońskim. W grze podwójnej kobiet U18 Aleksandra Kniaź wywalczyła też brązowy krążek z Węgierką Pamelą Iola.