– Stres przeminął już po pierwszym secie – mówi Maciej Kubik (TTF Liebherr Ochsenhausen) o swoim debiucie w niemieckiej Bundeslidze. W deblu z Samuelem Kulczyckim zdobyli punkt na wagę zwycięstwa z ASV Grünwettersbach 3:2.

W poprzednim sezonie Samuel Kulczyck i Maciej Kubik „terminowali” w 2 lidze niemieckiej. Ich bardzo dobra postawa na treningach i meczach, ambicja i chęć rozwoju sportowego zostały docenione przez władze TTF Liebherr Ochsenhausen. Obaj młodzi Polacy dołączyli do klubu, w którym przez 5 lat grał Jakub Dyjas.

– Przez ostatnie kilka miesięcy bardzo intensywnie trenowałem w Niemczech. Myślę, że poprawiłem swoją grę i byłem dobrze przygotowany, żeby zadebiutować w Bundeslidze. W naszej drużynie każdy zawodnik gra na wysokim poziomie i nie jest łatwo o miejsce w składzie na mecz – powiedział 17-letni Maciej Kubik.

18-letni Samuel Kulczycki rozegrał już 3 pojedynki singlowe w Bundeslidze, z których 2 wygrał i 1 przegrał. W meczu z ASV Grünwettersbach polski debel przystąpił do rywalizacji przy stanie 2:2.

– Cieszę, że po tak długiej przerwie mogłem poczuć znowu tę adrenalinę podczas meczu i sprawdzić swój poziom. Kiedy podszedłem do tego debla nie myślałem o tym, że to jest decydujące spotkanie. Czułem bardziej stres związany z pierwszym występem w Bundeslidze. Przeminął już po pierwszym secie. To był jeden z naszych najlepszych pojedynków deblowych – dodał Maciej Kubik.

Samuel Kulczycki i Maciej Kubik pokonali duet Dang Qiu/Tobias Rasmussen 3:1 (11:9, 11:5, 8:11, 11:7), a wcześniej Samuel Kulczycki wygrał z Deni Kożulem 3:1 (11:4, 5:11, 12:10, 12:10). Od stanu 0:2 zespół Liebherr doprowadził do zwycięstwa 3:2.

– Jeszcze nie wiem kiedy zagram swój pierwszy mecz singlowy, ale mam nadzieję, że wkrótce nadejdzie moja szansa – zaznaczył młodszy z reprezentantów Polski.

W piątek, 4 grudnia TTF Liebherr Ochsenhausen zmierzy się na wyjeździe z Post SV Mühlhausen. To jeden z rywali Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. w Lidze Mistrzów.

W tym miesiącu Kulczyckiego i Kubika czekają spotkania ligowe także z TTC Schwalbe Bergneustadt 6.12, TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell 9.12, TTC Neu-Ulm 18.12 i Borussią Düsseldorf 21.12.

W tabeli klub Polaków zajmuje 5 miejsce – 8 pkt, lecz ma znacznie mniej rozegranych meczów od rywali. Prowadzi Borussia Düsseldorf – 16 pkt w 9 spotkaniach.