Maciej Kubik zajął drugie miejsce w rozgrywanym w Otocec turnieju WTT Youth Star Contender U19 w grze pojedynczej. Na podium w Słowenii stanęli także Artur Gromek i Rafał Formela, którzy zajęli trzecie miejsce w grze podwójnej U15.

Biało-czerwoni po raz kolejny wywalczyli medale na międzynarodowej arenie. Tym razem na podium w WTT Youth Star Contender U19 w grze pojedynczej stanął Maciej Kubik, który dotarł aż do finału. W decydującym spotkaniu Polak uległ najwyżej rozstawionemu tenisiście stołowemu w imprezie – Alexisowi Lebrunowi z Francji 2:3 (8:11, 11:9, 11:6, 6:11, 14:16). Wcześniej Kubik wyeliminował brata Alexisa – Felixa, wygrywając 3:1.

Z medalami z Ototec wyjadą także nasi kadeci. Brązowy krążek w Słowenii wywalczyli Artur Gromek i Rafał Formela, którzy w półfinale przegrali z późniejszymi triumfatorami całych zawodów – Balazsem Leiem i Adamem Cserim 0:3. Wcześniej biało-czerwoni ogrywali m.in. KhaiNoaha lama i Samuela Arpasa 3:2 oraz Franciszka Kołodziejczyka i Benjamina Girlingera 3:0.

W grze pojedynczej Formeli i Gromkowi już nie poszło tak dobrze. Pierwszy odpadł w pierwszej rundzie turnieju głównego przegrywając z Lucą Opreą (Rumunia) 2:3, a drugi zmagania w Słowenii zakończył na fazie grupowej (trzy porażki).

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.