Środowym (30 sierpnia) meczem Petralana TTS Polonia Bytom – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz rozpocznie się sezon 2023/24 w LOTTO Superlidze. Tytułu broni Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, który pierwsze spotkanie rozegra 24 września.

W rozgrywkach weźmie udział 12 zespołów. Po rundzie zasadniczej zostaną podzielony na dwie grupy: Mistrzowską (z miejsc 1-6) i Spadkową (7-12). Do play-off awansują wszystkie zespoły z lepszej oraz dwa ze słabszej. Z kolei kluby z pozycji 9-12 między sobą powalczą o utrzymanie; dwa spadną do 1 ligi.

Większość klubów LOTTO Superligi przystąpią do rozgrywek wzmocniona zawodnikami nawet ze światowej czołówki. Najwięcej głośnych transferów przeprowadziły Polski Cukier Gwiazda i Oxynet Jarosław. Na stabilizację postawili finaliści poprzedniego sezonu Dartom Bogoria i Dekorglass Działdowo, chociaż i tak pozyskały bardzo dobrych azjatyckich tenisistów stołowych.

Oprócz tej czwórki, aspiracje medalowe zgłaszają też inne drużyny, na czele z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i SBR Dojlidy Białystok. Rywalizacja zapowiada się niesamowicie ciekawa.

Nie zabraknie nowinek regulaminowych, które uatrakcyjnią LOTTO Superligi. Ostatnie, piąte sety będą rozgrywane do 6 punktów. Przy stanie 5:5 decydująca będzie kolejna akcja. Nie będzie natomiast pojedynków skróconych, do dwóch wygranych setów – tak było z czwartym singlem i deblem.

Większość meczów 1 i 2 kolejki została zaplanowana na 1 i 3 września. Są jednak zmiany w terminarzu ze względu na występy polskich pingpongistów w turniejach WTT juniorów i seniorów.

Terminarz

1 kolejka
26.09 Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Palmiarnia Zielona Góra
01.09 Dekorglass Działdowo – Poltarex Pogoń Lębork
01.09 Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Petralana TTS Polonia
01.09 Olimpia-Unia Grudziądz – AZS AWFiS Balta Gdańsk
05.09 Oxynet Jarosław – Akademia Zamojska Zamość
24.09 SBR Dojlidy Białystok – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

2 kolejka
30.08 Petralana TTS Polonia Bytom – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz
17.09 Palmiarnia Zielona Góra – Oxynet Jarosław
03.09 Poltarex Pogoń Lębork – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
03.09 Akademia Zamojska Zamość – Olimpia-Unia Grudziądz
03.09 AZS AWFiS Balta Gdańsk – SBR Dojlidy Białystok
26.09 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dekorglass Działdowo