Energa-Manekin Toruń pokonała 3S Polonię Bytom 3:2 w najbardziej zaciętym niedzielnym spotkaniu w LOTTO Superlidze. Zespół z Grodu Mikołaja Kopernika triumf nad ekipą ze Śląska zapewnił sobie w ostatniej grze dnia, w której Tomasz Kotowski i Damian Węderlich pokonali Filipa Szymańskiego i Jakuba Stecyszyna 2:0.

Torunianie wygrali w niedzielę pierwsze spotkanie po długiej przerwie. W czterech ostatnich meczach w LOTTO Superlidze podopieczni Grzegorza Adamiaka musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Ostatecznie po jednym punkcie Konrada Kulpy i Damiana Węderlicha oraz zwycięstwie w grze podwójnej Energa-Manekin pokonała drużynę Michała Napierały i dopisała do swojego dorobku w tabeli dwa „oczka”.

Cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w LOTTO Superlidze zanotowali w niedzielę tenisiści stołowi Poltarex Pogoni Lębork. Podopieczni Wojciecha Potrykusa pokonali na wyjeździe Palmiarnię Zielona Góra 3:1. Uczestnika turnieju finałowego europejskich rozgrywek TT Inter Cup w Rydzynie w 2018 roku do zwycięstwa poprowadził Bogusław Koszyk, który w zielonogórskiej hali pokonał Mateusza Zalewskiego 3:2 i Kamila Nalepę 3:1.

W pozostałych meczach triumfy odnosili faworyci. Lider tabeli – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonał we własnej hali osłabioną brakiem Patryka Chojnowskiego AZS AWFiS Baltę Gdańsk 3:0. Szósty triumf z rzędu zanotowali tenisiści stołowi drużyny Sokołów S.A. Jarosław, pokonując w Grudziądzu miejscową Olimpię-Unię 3:0. Najszybsze zwycięstwo w niedzielę zanotowali jednak reprezentanci Dekorglassu Działdowo, którzy bez straty seta ograli Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów 3:0.

Szósty, ostatni mecz 10. kolejki LOTTO Superligi pomiędzy Dojlidami Białystok a Lotto Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz zostanie rozegrany w poniedziałek.

Wyniki niedzielnych spotkań:

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:0
Pavel Sirucek – Artur Daniel 3:0 (11:6, 11:2, 11:5)
Marek Badowski – Tomasz Tomaszuk 3:0 (11:5, 11:4, 11:6)
Miłosz Redzimski – Szymon Malicki 3:2 (7:11, 11:2, 11:7, 11:13, 11:9)

Dekorglass Działdowo – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:0
Wei Shihao – Bartosz such 3:0 (11:3, 11:4, 11:6)
Jakub Dyjas – Tomasz Lewandowski 3:0 (11:8, 11:6, 11:6)
Andrej Gacina – Piotr Chodorski 3:0 (11:6, 11:5, 11:9)

Energa-Manekin Toruń – 3S Polonia Bytom 3:2
Konrad Kulpa – Jakub Stecyszyn 3:0 (11:2, 11:6, 11:4)
Damian Węderlich – Robert Floras 3:2 (11:9, 8:11, 12:14, 11:9, 13:11)
Tomasz Kotowski – Filip Szymański 2:3 (9:11, 11:7, 7:11, 11:9, 5:11)
Konrad Kulpa – Robert Floras 0:2 (7:11, 3:11)
Damian Węderlich/Tomasz Kotowski – Jakub Stecyszyn/Filip Szymański 2:0 (15:13, 11:9)

Palmiarnia Zielona Góra – Poltarex Pogoń Lębork 1:3
Kamil Nalepa – Marek Prądzinski 3:1 (11:7, 9:11, 11:4, 13:11)
Mateusz Zalewski – Bogusław Koszyk 2:3 (10:12, 11:9, 11:4, 8:11, 2:11)
Łukasz Wachowiak – Adam dosz 1:3 (6:11, 6:11, 11:6, 10:12)
Kamil Nalepa – Bogusław Koszyk 1:2 (8:11, 11:7, 4:11)

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz – Sokołów S.A. Jarosław 0:3
Maxim Chaplygin – Sathiyan Gnanasekaran 2:3 (11:9, 11:6, 7:11, 8:11, 9:11)
Marco Golla – Kou Lei 0:3 (6:11, 5:11, 5:11)
Jan Zandecki – Paweł Chmiel 1:3 (6:11, 7:11, 11:3, 7:11)