34. zawodników zagranicznych podpisało kontrakty z zespołami LOTTO Superligi na sezon 2020/2021. Z trzynastu drużyn, które walczyć będą o mistrzowski tytuł, tylko dwie – Poltarex Pogoń Lębork i KS AZS AWFiS Balta Gdańsk, zagrają w krajowych składach. W sobotę minął termin podpisywania kontraktów w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego.

Podsumowanie okresu transferowego rozpoczynamy od złotych medalistów z poprzedniego sezonu. Klub z Jarosławia w wakacyjnej przerwie zachował swoich liderów – Kou Leia i Hana Qiyao oraz parafował umowy z Patrykiem Zatówką, Pawłem Chmielem, Sathiyanem Gnanasekaranem i Jeongiem Sang-eunem. W szerokim zestawieniu Sokołowa S.A. znaleźli się także Szymon Brud, Dawid Jadam i Kamil Dziukiewicz.

Zdecydowanie najmniej aktywnym zespołem ze ścisłej czołówki w okresie transferowym była Dartoma Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Wicemistrzowie kraju do rozgrywek przystąpią w identycznym zestawieniu jak przed rokiem. Trener Tomasz Redzimski postawił na sprawdzonych zawodników.

O mistrzowską koronę w nadchodzącym sezonie zamierza powalczyć Dekorglass Działdowo. Klub z Warmii i Mazur jest autorem jednego z najgłośniejszych transferów w ostatnich latach. Do trzeciej drużyny minionych rozgrywek w wakacyjnej przerwie dołączył aktualny Indywidualny Mistrz Polski – Jakub Dyjas, który po kilku latach spędzonych w niemieckiej Bundeslidze zdecydował się na powrót do kraju. Ponadto klub parafował umowę z Chorwatem Andrejem Gaciną, co stawia zespół Jiriego Vrablika w roli faworytów do złotego medalu.

Po kilku latach przerwy do LOTTO Superligi wraca Aleksandr Khanin. Białorusin po przygodzie z ligą niemiecką i włoską, ponownie występował będzie w Dojlidach Białystok. Oprócz niego w wakacyjnej przerwie klub uzgodnił umowy także z Liao Hongranem i Bumbum Sumem, jednak najprawdopodobniej zespół występujący w LOTTO Superlidze występował będzie w składzie Khanin, Wang Zeng Yi i Li Yongyin.

W okresie transferowym nie próżnowały także pozostałe zespoły. Aż pięciu zawodników zagranicznych do nowego sezonu zgłosiła Energa-Manekin Toruń. Barw drużyny z Grodu Mikołaja Kopernika bronić będą m.in. Taimu Arinobu, Yuki Hirano, Ryohei Kanoya, Yuki Matsuyama, Ng Pak Nam oraz krajowi zawodnicy Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Damian Węderlich i Przemysław Walaszek.

Zagranicznych nazwisk nie zabraknie także w Grudziądzu. Olimpia-Unia parafowała umowy z Maximem Chaplyginem (Rosja), Kwak Yu Binem (Korea Południowa) i Yu Khinhangiem (Azerbejdźan). Trzech stranieri w swoim zespole będą miały także Uczelnia Państwowa Zamość (Andrew Baggaley, Konstantinos Angelakis, Ihor Zavadskyi) i Fibrain AZS Politechnika Rzeszów (Hiromitsu Kasahara, Park Chan-Hyeok, Wang Jianan). Ten ostatni zespół wzmocnił się w okresie transferowym jeszcze Bartoszem Suchem, byłym Indywidualnym Mistrzem Polski.

Aktywni na rynku transferowym byli także działacze klubów z Bydgoszczy i Bytomia. Zespół Zbigniewa Leszczyńskiego zgłosił do rozgrywek aż dwunastu graczy, w tym czterech obcokrajowców. Na kontrakty z dwoma zawodnikami zagranicznymi zdecydowali się w 3S Polonii. W sezonie 2020/2021 w zespole ze Śląska zagrają Tajwańczyk Liao Chen-Tang i Chińczyk Ren Bowen.

Z jednym zawodnikiem zagranicznym do nowego sezonu przystąpi ZKS Palmiarnia Zielona Góra. W szerokim zestawieniu beniaminka znalazł się Japończyk Taku Takakiwa. Ponadto o sile tego zespołu decydować będą młodzi i zdolni Kamil Nalepa, Łukasz Wachowiak i Mateusz Zalewski.

W krajowych składach do nowego sezonu przystąpią zespoły Poltarexu Pogoni Lębork i KS AZS AWFiS Balty Gdańsk.

Składy drużyn LOTTO Superligi na sezon 2020/2021