Japończyk Asuka Machi poprowadził Lotto Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz do wyjazdowego zwycięstwa nad Wartą Kostrzyn 3:1 w LOTTO Superlidze. Dzięki tej wygranej podopieczni Zbigniewa Leszczyńskiego awansowali na szóste miejsce w tabeli.

Machi w czwartkowym spotkaniu przegrał zaledwie jednego seta. Japończyk w pierwszej swojej grze pokonał 3:1 Sławomira Dosza. W drugim pojedynku gracz pochodzący z Kraju Kwitnącej Wiśni w dwóch szybkich setach rozprawił się z Danielem Bąkiem. – Asuka „pociągnął” nasz zespół do wygranej. W pierwszej grze widać było, że nie do końca jest rozgrzany. Pełnię swoich umiejętności pokazał za to w starciu z Danielem Bąkiem – mówił po spotkaniu Zbigniew Leszczyński, menadżer Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz.

Oprócz Asuki Machiego indywidualne zwycięstwo w szeregach bydgoszczan zanotował Artur Grela. Polak po zaciętym meczu ograł Jakuba Masłowskiego 3:2, odnosząc trzeci z rzędu triumf w LOTTO Superlidze. – Jestem zadowolony z postawy Artura. W ostatnim czasie gra na wysokim poziomie – chwali swojego podopiecznego Leszczyński.

Autorem honorowego punktu dla Warty był Daniel Bąk. Najstarszy zawodnik w ekipie beniaminka wygrał z Viacheslawem Burovem 3:2. Dla tenisisty stołowego klubu z Ziemi Lubuskiej był to dziesiąty wygrany pojedynek w aktualnym sezonie.

Wygrana za trzy punkty w Kostrzynie sprawiła, że Lotto Zooleszcz Gwiazda awansowała na szóste miejsce w ligowej tabeli. Warta nadal pozostaje najsłabszą ekipą w LOTTO Superlidze.

Warta Kostrzyn – Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 1:3
Daniel Bąk – Viacheslav Burov 3:2 (11:13, 11:5, 11:8, 6:11, 11:9)
Sławomir Dosz – Asuka Machi 1:3 (11:9, 5:11, 7:11, 4:11)
Jakub Masłowski – Artur Grela 2:3 (8:11, 4:11, 11:5, 11:9, 9:11)
Daniel Bąk – Asuka Machi 0:2 (7:11, 4:11)