Tenisiści stołowi Balty KS AZS AWFiS Gdańsk w jedynym środowym meczu w LOTTO Superlidze pokonali na wyjeździe Palmiarnię Zielona Góra 3:1. Dla ekipy z województwa pomorskiego była to druga wygrana w sezonie.

Gdańszczan do triumf w Winnym Grodzie poprowadził Diogo Carvalho. Portugalczyk w Zielonej Górze wygrał dwa pojedynki bez straty seta! Najpierw tenisista stołowy Balty KS AZS AWFiS pokonał Navida Shamsshahrbabaki, a następnie Mateusza Zalewskiego.

Swój wkład w wyjazdowe zwycięstwo gdańszczan nad Palmiarnią Zielona Góra miał również Donghyun Kim, który w konfrontacji „trójek” ograł w czterech setach Patryka Bieleckiego. Dla 29-letniego gracza z Korei Południowej była to druga wygrana w aktualnej kampanii.

Honorowe „oczko” dla ekipy trenera Lucjana Błaszczyka zainkasował Mateusz zalewski. Nastolatek w pierwszym pojedynku wieczoru wygrał z leworęcznym Szymonem Malickim, który w tym sezonie jeszcze nie wygrał spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Dzięki triumfowi za trzy punkty w Zielonej Górze, tenisiści stołowi Balty KS AZS AWFiS Gdańsk zrównali się punktami z SBR Dojlidami Białystok i Oxynetem Jarosław (wszyscy mają w swoich dorobkach po 6 „oczek”). Zielonogórzanie pozostają na ostatniej pozycji w tabeli z dorobkiem jednego punktu.

Palmiarnia Zielona Góra – Balta KS AZS AWFiS Gdańsk 1:3
Mateusz Zalewski – Szymon Malicki 3:1 (11:1, 11:9, 10:12, 11:7)
Navid Shamsshahrbabaki – Diogo Carvalho 0:3 (6:11, 9:11, 6:11)
Patryk Bielecki – Donghyun Kim 1:3 (6:11, 4:11, 12:10, 9:11)
Mateusz Zalewski – Diogo Carvalho 0:3 (10:12, 10:12, 7:11)