Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo pokonali we wtorkowy wieczór Dojlidy Białystok 3:1 w LOTTO Superlidze, rehabilitując się tym samym za niedzielną porażkę w Grodzisku Mazowieckim z Dartomem Bogorią.

Wtorkowe starcie w działdowskiej hali lepiej rozpoczęli przyjezdni. W premierowym pojedynku Wang Zeng Yi pokonał w czterech setach aktualnego mistrza Polski w grze pojedynczej – Jakuba Dyjasa 3:1. Dla byłego zawodnika niemieckiego Liebherr Ochsenhausen była to pierwsza porażka w LOTTO Superlidze w sezonie 2020/2021.

Białostocczanie długo nie cieszyli się z prowadzenia w Działdowie. Już w kolejnej grze do wyrównania doprowadził Wei Shihao. Chińczyk z chorwackim paszportem w talii Jiriego Vrablika ograł – Aliaksandra Khanina 3:1. Kilka chwil później za sprawą Andreja Gaciny na prowadzenie wyszli przedstawiciele Dekorglassu. Zmagający się z problemami zdrowotnymi Chorwat wygrał z leworęcznym Li Youngyinem 3:2, mimo że przegrywał po trzech setach 1:2.

Zwycięstwo miejscowych we wtorkowej potyczce przypieczętował Jakub Dyjas. Jedyny Polak w zestawieniu miejscowych stoczył wyrównany ale zwycięski pojedynek z Aliaksandrem Khaninem 2:1.

Triumf nad ekipą Piotra Anchima był dla działdowian czwartym w sezonie. Białostocczanie z kolei przegrali swój pierwszy mecz w sezonie.

Dekorglass Działdowo – Dojlidy Białystok 3:1
Jakub Dyjas – Wang Zeng Yi 1:3 (11:4, 9:11, 5:11, 9:11)
Wei Shihao – Aliaksandr Khanin 3:1 (12:10, 11:8, 10:12, 11:8)
Andrej Gacina – Li Youngyin 3:2 (10:12, 11:8, 2:11, 11:5, 11:8)
Jakub Dyjas – Aliaksandr Khanin 2:1 (11:9, 10:12, 12:10)