W trakcie Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21 w rumuńskim Cluj-Napoca – w sobotę o g. 11:00 – odbędzie się losowanie II rundy Ligi Mistrzów i Pucharu Europy.

W Champions League wystąpią broniący tytułu KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg oraz Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Wszystkie trzy polskie zespoły zostały rozstawione i nie grały w I rundzie grupowej. Natomiast w Pucharze Europy bardzo dobrze zaprezentował się LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, który wygrał turniej w Varażdinie i awansował do II rundy.

Już kilka tygodni temu odbyło się „częściowe” losowanie II rundy Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów. Enea Siarkopol w grupie C zagra z francuskim Etival Clairefontaine ASRTT, Dartom Bogoria w gr. A z Borussią Düsseldorf i Dekorglass w gr. C ze Sportingiem Clube de Portugal.

W sobotę do poszczególnych grup dolosowani zostaną zwycięzcy I rundy grupowej – kobiety: TT Moravsky Krumlov (Czechy), ASD Quattro Mori Cagliari (Włochy), Tecnigen Linares (Hiszpania) i TTC Novi Sad (Serbia), mężczyźni: HB Ostrov Havlíčkův Brod (Czechy), Postsportverein Mühlhausen 1951 eV, TTC Neu-Ulm (Niemcy), AS Pontoise Cergy TT (Francja).

W europejskich pucharach, w II rundzie obowiązuje zasada, że drużyny z tych samych państw, w miarę możliwości, nie mogą być dolosowane do jednej grupy. To oznacza m.in., że żaden klub niemiecki nie dołączy do Dartomu Bogorii, a na pewno rywala z Niemiec będzie miał Dekorglass.

Natomiast w Pucharze Europy LOTTO Polski Cukier Gwiazda wygrał wszystkie 3 mecze po 3:0 w Chorwacji i czeka teraz na losowanie II rundy. Jego przeciwnikami w październikowym turnieju będą drużyny, które zajęły 2, 3, 4 miejsce w poszczególnych grupach I rundy Ligi Mistrzów.

Do Europe Trophy zgłosił się KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.