Kobiecy zespół KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, jako pierwszy z polskich klubów (wystąpią też męskie drużyny Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo), zagra w rundzie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2021-22. Turniej odbędzie się w dniach 3 – 4 listopada w austriackim Linzu.

Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka zmierzą się za tydzień w środę z TT Moravský Krumlov (Czechy) o g. 10:00 i zespołem gospodarza zawodów Linz AG Froschberg o g. 20:15 oraz w czwartek z francuskim Saint-Denis US 93 TT o g. 16:30.

Tarnobrzeski klub organizuje „Strefę Kibica” w Restauracji Stary Browar w Tarnobrzegu, ul. Jachowicza 12. Wspólnie będzie można obejrzeć mecze z rywalkami z Austrii i Francji.

Mistrzynie Polski – KTS Enea Siarkopol triumfowały w Lidze Mistrzyń w sezonie 2018-19, a w następnym były w półfinale, kiedy zapadła decyzja o przerwaniu rozgrywek z powodu koronawirusa.

Tarnobrzeżanki, prowadzone od ponad 30 lat przez Zbigniewa Nęcka, w finale Champions League były również w sezonach 2015-16 i 2016-17.

Rywalki KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w Lidze Mistrzyń:

TT Moravský Krumlov
W lidze czeskiej obecnie 2 miejsce ze stratą 2 punktów do liderującej drużyny Natalii Partyki – SKST Plus Hodonin. TT Moravský Krumlov wygrał 7 meczów, 2 zremisował, ale żadnego nie przegrał. W Extralidze najlepsze bilane gier mają następujące zawodniczki: 25-letnia Rosjanka Ekaterina Chernyavskaya 17:7, Węgierka Bernadett Bálint 17:5, 22-letnia Nikita Petrovová 12:4.
W eliminacjach do Ligi Mistrzyń czeski klub, grający w powyższym trzyosobowym składzie, pokonał u siebie hiszpański Tecnigen Linares 3:0, a wcześniej przegrał na wyjeździe 2:3.
Wśród zgłoszonych do Champions League są Japonka Mitsuki Yoshida, Rosjanka Lilya Adriyanova, Białorusinka Darya Vasilenka.

Linz AG Froschberg
W lidze austriackiej do tej pory komplet 3 zwycięstw i pierwsza lokata w tabeli. W singlu występowały Karoline Mischek 4:0, Białorusinka Margarita Baltusyte 3:1, Włoszka Jamila Laurenti 2:2.
W kadrze na LM są m.in. Liu Jia, Sofia Polcanova, Ukrainka Margarita Pesotska, Japonka Yui Yamamoto, Sawettabut Suthasini z Tajlandii i Chinka Hu Limei.
Zespół z Linzu jest finalistą poprzednich rozgrywek Ligi Mistrzyń. Turniej odbył się właśnie w tym austriackim mieście, a finale Linz AG Froschberg AUT przegrał z TTC Berlin eastside 2:3.

Saint-Denis US 93 TT
Mistrzynie Francji mają w lidze Pro A po jednym zwycięstwie i porażce, co daje im 5 pkt i 6 miejsce w klasyfikacji, ale rywalki z czołówki mają więcej rozegranych spotkań.
W krajowej lidze zgłoszone są m.in. Słowaczka Barbora Balazova, Prithika Pavade, Camille Lutz, Argentynka Camilla Arguelles.
W LM może wystąpić Chinka Xiao Qiwen, zaś na liście zawodniczek nie ma Barbory Balazovej.