SKST Stavoimpex Hodonin, którego barw broni Natalia Partyka, nie zagra w półfinale Champions League. Drużyna Polki w niedzielnych barażach zanotowała zwycięstwo i porażkę, a taki bilans oznaczał odpadnięcie z dalszej rywalizacji.

Kluczowa dla losów awansu do półfinału okazała się minimalna porażka czeskiego zespołu z przedstawicielem francuskiej Pro A – Metz TT 2:3. Wszystkie punkty dla mistrzyń Czech wywalczyła Japonka Sakura Mori, która najpierw w trzech setach ograła Adinę Diaconu a następnie pokonała Danielę Dodean Monteiro 3:2. Bliska odniesienia zwycięstwa nad mistrzynią Europy z 2009 roku Wu Jiaduo była Natalia Partyka, jednak ostatecznie musiała uznać wyższość Niemki, przegrywając 1:3.

Na pożegnanie z turniejem w Linzu SKST Stavoimpex Hodonin pokonał hiszpański UCAM Cartagena TM 3:1. Dwa punkty dla czeskiego zespołu zdobyła Sakura Mori oraz jedno „oczko” dorzuciła Solomiya Brateyko, pokonując Silvię Erdelji 3:2.

Ostatecznie triumfatorem baraży został francuski Metz TT, który oprócz pokonania zespołu z Czech wygrał także z UCAM Cartagena 3:1.

W półfinałach tegorocznej edycji Champions League zagrają dwa zespoły z Francji oraz po jednym z Niemiec i Austrii. W pierwszym spotkaniu 1/2 finału TTC Berlin Eastside zmierzy się z Metz TT, a w drugim TT Saint Quentinois rywalizować będzie z Linz AG Froschberg.