Rewelacyjnie grają tenisistki stołowe Enei Siarkopolu Tarnobrzeg w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Wygrały wszystkie 3 mecze po 3:0, a przed ostatnim spotkaniem potrzebują 1 seta, by przypieczętować awans z 1 miejsca do ćwierćfinału. Drużyna prowadzona przez trenera Zbigniewa Nęcka broni tytułu mistrzowskiego w Champions League.

Do tej pory tarnobrzeski zespół pokonał hiszpański Tecnigen Linares (2-krotnie) oraz u siebie Etival Clairefontaine ASRTT. Rewanż we Francji odbędzie się w niedzielę, 27 listopada.

Po bardzo dobrym meczu w Tarnobrzegu i zwycięstwie 3:0 oraz 9-0 w setach, już wygranie jednego seta gwarantuje naszej drużynie awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. To ma kolosalne znaczenie przy losowaniu pucharowej drabinki – powiedział trener Zbigniew Nęcek.

KS Enea Siarkopol w Tarnobrzegu nie tylko zwyciężył w każdym secie, ale też miał imponujący bilans piłeczek 99 do 53. Punkty zdobyły Yang Xiaoxin, Han Ying, Fu Yu, czyli zawodniczki, które poprowadziły polski klub do triumfu w Lidze Mistrzyń w sezonie 2021/22.

Do Francji wybieramy się w składzie: Han Ying, Elizabeta Samara i Yang Xiaoxin. Oczywiście będziemy walczyli o wygranie meczu, a nie tylko o zapewnienie sobie pierwszej lokaty – dodał szkoleniowiec.

Zbigniew Nęcek wraz z 4-krotną Indywidualną Mistrzynią Polski Natalią Bajor obecnie przebywają w Dusseldorfie na turnieju WTT Feeder.

Głęboko wierzę , że Natalia Bajor zagra w przyszłości w mojej drużynie w Lidze Mistrzyń, ale na razie bardzo cieszę się, że w pełni wyleczyła kontuzję i wróciła do startów zarówno w lidze krajowej, jak i do rywalizacji międzynarodowej. W dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest zdrowie zawodniczki i po powrocie do Polski przyjdzie czas na regenerację i analizę, czy po pierwszych startach już wszystko ze zdrowiem jest już w porządku i czy będziemy mogli zwiększyć obciążenia treningowe. Przypomnę, że na początku września w Omanie doznała bardzo poważnej kontuzji. Korzystając z okazji jako trener Natalii bardzo dziękuję tym wszystkim osobom, które w tym trudnym okresie dwóch miesięcy jej pomogły – podkreślił Zbigniew Nęcek.

Trener dodał, że spodziewa się około 10 grudnia poznać kolejnego rywala w Lidze Mistrzyń. – Szykuje się nam kolizja terminów, bowiem ETTU wyznaczyła termin meczów ćwierćfinałowych na 17 – 22 stycznia, a w tym czasie ITTF zaplanowała turniej WTT Contender w Katarze. Jestem w kontakcie z Europejską Unią i zobaczymy jakie zapadną decyzje.