O g. 18:30 rozpocznie się dzisiaj (24 stycznia) pierwszy, wyjazdowy mecz obrończyń tytułu KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg z TTC Novi Sad w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. W składzie polskiej drużyny są Han Ying, Elizabeta Samara, Yang Xiaoxin.

Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka znakomicie zagrały w rozgrywkach grupowych. 30-krotne Mistrzynie Polski pokonały po 3:0 – zarówno u siebie, jak i na wyjeździe – francuski Etival Clairefontaine ASRTT i hiszpański Tecnigen Linares.

Dzisiaj piąty mecz Enei Siarkopolu w tym sezonie Ligi Mistrzyń, a rywalem serbski klub z Nowego Sadu.

– Wczoraj mieliśmy trochę kłopotów, gdyż samolot, którym miała przylecieć z Nicei nasza zawodniczka Yang Xiaoxin miał duże, 7-godzinne opóźnienie. Dzięki bardzo dużej pomocy prezydenta TTC Novi Sad pana Dana Fracile poukładaliśmy wczorajsze problemy i Yang Xiaoxin dotarła do hotelu o 1 w nocy. Tak więc dzisiaj jesteśmy już w składzie, który był zaplanowane na pierwsze spotkanie – mówi trener Zbigniew Nęcek.

– O g. 10:30 przeprowadzimy trening, a o 18:30 rozpoczniemy zmagania o awans do strefy medalowej – dodał szkoleniowiec.

Jak przyznał Zbigniew Nęcek, przed czwartkowym (26 stycznia, g. 18:00) rewanżem do tarnobrzeskiego zespołu dołączy jeszcze Fu Yu.

– Natomiast Natalia Bajor obecnie pod okiem Lucjana Błaszczyka przygotowuje się w Drzonkowie do startów w turniejach WTT Feeder i Contender w Ammanie – mówił trener klubowych Mistrzyń Europy.

Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Nęcka triumfowała w Lidze Mistrzyń w 2019 i 2022 roku.