Czeski zespół Natalii Partyki – SKST Stavoimpex Hodonin będzie rywalem Enea Siarki Tarnobrzeg w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Swojego przeciwnika w walce o półfinał Champions League poznała także Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. W 1/4 finału podopieczni Tomasza Redzimskiego zagrają z rosyjskim TTSC UMMC Jekaterynburg.

Z drugim zespołem grupy „D” – SKST Stavoimpex Hodonin przyjdzie się mierzyć w ćwierćfinale mistrzowi Polski z Tarnobrzega. Zespół, w którym już od kilku sezonów występuje etatowa reprezentantka Polski – Natalia Partyka, w fazie grupowej dwukrotnie przegrał z austriackim Linz AG Froschberg 2:3 oraz pokonał hiszpańską drużynę Leka Enea Tenis de Mesa 3:0 i 3:1. Oprócz Partyki w szeregach mistrza Czech występują także Iveta Vacenovska, Wing Nam Ng, Solomiya Brateyko, Marketa Sevcikova, Nikoleta Puchovanova, Linda Zaderova i Min Hyyung Jee. Trenerem SKST Stavoimpex Hodonin jest Jaroslav Mikeska.

Według mnie jest to dla nas najtrudniejsze z możliwych losowanie. W ćwierćfinale zagramy z drużyną, która sportowo wygląda najlepiej spośród wszystkich ekip z drugich miejsc. Jeśli uda nam się pokonać zespół z Czech, to w półfinale trafimy najprawdopodobniej na zdecydowanego faworyta Ligi Mistrzyń – TTC Berlin Eastside. To jest dryużyna gwiazd na czele z Bernadette Szocs, Shan Xiaona i Fu Yu – mówi Zbigniew Nęcek, trener mistrzyń Polski.

Dwa ciężkie mecze w ćwierćfinale Ligi Mistrzów czekają tenisistów stołowych Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Drużyna z Mazowsza w pierwszej rundzie fazy pucharowej zmierzy się z najlepszym zespołem grupy „B” – rosyjskim TTSC UMMC. Rywal grodziszczan w pierwszym etapie rywalizacji w Champions League zaprezentował się znakomicie, wygrywając wszystkie spotkania. Najwyżej skalsyfikowanym tenisistą stołowym TTSC UMMC w rankingu światowym jest Duńczyk Jonathan. Podstawowymi graczami klubu z Rosji są także Aleksandr Shibaev (Rosja) i Andrej Gacina (Chorwacja). Skład ekipy prowadzonej przez Tatianę Kuterginę uzupełniają Semen Shevnin, Mikhail Rozhkov, Sergei Khonin, Ilya Zhidkov i Zoraz Primorac.