Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo przegrali w Austrii z SPG Walter Wels 2:3 w czwartkowym meczu przedostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Działdowianom nie pomogła obecność zaliczanego do światowej czołówki Wong Chun Tinga z Hongkongu, który nieoczekiwanie przegrał z 22-letnim leworęcznym Koreańczykiem Park Ganghyeonem 1:3. Z kolejnym rywalem, Węgrem Adamem Szudim udało mu się wygrać dopiero po pięciu setach.

Był to kolejny słabszy występ zawodnika z Hongkongu, który zaliczył ostatnio serię porażek w lidze japońskiej. A przed blisko tygodniem – reprezentując barwy Dekorglassu w meczu LOTTO Superligi z Unią AZS AWFiS Gdańsk – uległ w dwóch setach Patrykowi Chojnowskiemu.

O losach czwartkowego meczu działdowian z SPG Walter Wels (grupa B) zdecydował pojedynek Park Ganghyeona ze Słowakiem Wang Yangiem, który zawodnik z Korei Południowej wygrał 3:2.

W drugim meczu grupy B francuski klub Daniela Góraka Stella Sport La Romagne podejmie w piątek rywala z Rosji – UMMC Jekaterynburg.

Również w piątek (godz. 18:00) występująca w grupie C Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzy się u siebie z duńskim Roskilde BTK61. Trener Tomasz Redzimski będzie miał do dyspozycji w tym spotkaniu Czecha Pavla Sirucka, Greka Panagiotisa Gionisa i Marka Badowskiego.

SPG Walter Wels – Dekorglass Działdowo 3:2

Adam Szudi – Wang Yang 0:3
Park Ganghyeon – Wong Chun Ting 3:1
Deni Kozul – Jiri Vrablik 3:0
Adam Szudi – Wong Chun Ting 2:3
Park Ganghyeon – Wang Yang 3:2