Katarzyna Grzybowska, Li Qian i Natalia Partyka wygrały mecze 1. rundy i do olimpijskiego awansu brakuje im dwóch zwycięstw. Cała trójka naszych pingpongistek grała z niżej klasyfikowanymi rywalkami. O ile jednak triumfy Grzybowskiej nad Słowenką Alex Galić i Li nad Białorusinką Darią Trygołos były dość łatwe, o tyle w starciu Partyki z Węgierką Petrą Lovas było mnóstwo emocji. Polka przegrywała już 0:3. Węgierka znakomicie grała blokiem, nawet na metr nie odsuwając się od stołu. Rozluźniła się jednak w czwartym secie, a Partyka wykorzystała tę szansę. Doprowadziła do remisu, choć nerwów nie brakowało. W szóstej partii prowadziła 10:7, by zwyciężyć dopiero na przewagi. W decydującym secie zachowała więcej zimnej krwi. Było 9:7 i 9:9. Serwowała Partyka. Podczas przygotowania do podania piłka dwa razy spadła jej ze stołu, co mogło sugerować duży stres Polki. To chyba jednak była dymna zasłona, bo Natalia wykorzystała oba serwisy, wygrała 11:9 i cały mecz 4:3. To był powrót z bardzo dalekiej podróży. W drugiej rundzie o godz. 15. 30 Grzybowska zagra z Francuzką Li Xue, Li z Ukrainką Margarytą Piesocką, a Partyka z Portugalką Fu Yu. Tu poprzeczka będzie wisiała już na bardzo dużej wysokości.

Wyniki – 1. rundy
Katarzyna Grzybowska (89 ITTF) – Alex Galić (Słowenia, 161) 4:1 (11:3, 11:7, 8:11, 11:9, 11:3)
Natalia Partyka (76) – Petra Lovas (Węgry, 99) 4:3 (3:11, 8:11, 9:11, 11:9, 11:8, 12:10, 11:9)
Li Qian (28) – Daria Trygołos (Białoruś, 227) 4:0 (11:8, 11:6, 11:6, 11:6)