Reprezentacja Polski mężczyzn zrobiła pierwszy krok w kierunku awansu na igrzyska olimpijskie w Tokio. W inauguracyjnym meczu turnieju kwalifikacyjnego w Gondomar podopieczni Tomasza Krzeszewskiego ograli niżej notowaną Litwę 3:0.

W całym spotkaniu biało-czerwoni stracili zaledwie jednego seta. W pierwszej grze dnia para Samuel Kulczycki/Marek Badowski pokonała w czterech setach Tomasa Mikutisa i Alfredasa Udrę. W pozostałych pojedynkach Jakub Dyjas wygrał z Medardasem Stankeviciusem 3:0, a Marek Badowski ograł Alfredasa Udrę 3:0.

Kolejnym rywalem Polaków w Gondomar będzie Nigeria, na czele z 18. zawodnikiem rankingu światowego – Quadri Aruną. Zwycięzca tego spotkania zagra decydujący pojedynek o awans do Tokio z lepszym z pary: Tajwan – Tajlandia.

Mecz Polska – Nigeria zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 11.

Polska – Litwa 3:0
Samuel Kulczycki/Marek Badowski – Tomas Mikutis/Alfredas Udra 3:1 (11:6, 11:7, 9:11, 11:8)
Jakub Dyjas – Medardas Stankevicius 3:0 (11:4, 11:8, 11:8)
Marek Badowski – Alfredas Udra 3:0 (11:7, 11:7, 11:6)