Podobnie jak Polki, także Polacy pierwszą rundę rozegrali z niżej klasyfikowanymi rywalami. Nie na tyle niżej jednak, żeby zupełnie być spokojnym o awans. Wang Zeng Yi spotkał się ze znajomym ze Wschodzący Białystok Superligi Czechem Tomasem Konecnym. W lidze wygrał z nim w tym sezonie 3:1 i 3:0, teraz również obyło się bez większych nerwów, choć zwycięstwo w szóstym, decydującym secie do dziewięciu świadczy o wyrównanej walce. Daniel Górak otrząsnął się już najwidoczniej po porażce w kwalifikacjach grupowych z Zsoltem Peto, bo zupełnie wybił ping-ponga z głowy uznanemu przecież zawodnikowi Aleksandarowi Karakaseviciowi. Polak dał się zaskoczyć tylko w pierwszym secie, ale im dalej, tym mu było łatwiej.

Najsłabszego rankingowo przeciwnika miał Jakub Dyjas, bo Węgier Tamas Lakatos plasuje się pod koniec drugiej setki rankingu, jednak to młody zawodnik, a tacy bywają nieobliczalni. Dyjas kontrolował jednak pojedynek i pewnie zwyciężył 4:2.

Drugą rundę Polacy zaczynają o godz. 17.30. Wang zmierzy się z Rosjaninem Aleksandrem Szibajewem, Górak ze Szwedem Parem Gerellem, a Dyjas ze Słoweńcem Bojanem Tokiciem. Do awansu olimpijskiego Polacy muszą jeszcze odnieść po dwa zwycięstwa. Tylko Dyjas zagra z niżej klasyfikowanym rywalem, ale akurat w tym przypadku trudno uważać Tokicia za słabszego od Polaka.

Wyniki
Wang Zeng Yi (49) – Tomas Konecny (Czechy, 76) 4:2 (12:10, 7:11, 12:10, 11:4, 9:11, 11:9)
Daniel Górak (65) – Aleksandar Karakasević (Serbia, 85) 4:1 (8:11, 11:8, 11:7, 11:2, 11:4)
Jakub Dyjas (44) – Tamas Lakatos (Węgry, 180) 4:2 (11:7, 11:5, 9:11, 11:3, 10:12, 11:6)