Samuel Kulczycki odpadł z turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. W pierwszym spotkaniu zawodów w Doha 18-letni Polak przegrał z Węgrem Adamem Szudim 2:4.

Niedzielny pojedynek był bardzo wyrównany. Spotkanie lepiej rozpoczął Węgier, który wygrał dwa pierwsze sety. W dwóch kolejnych partiach lepszy był Kulczycki, który doprowadził do remisu 2:2. Kluczowe znaczenie dla losów pojedynku miała piąta odsłona, w której na przewagi zwyciężył Szudi. Szósty set to już zdecydowana dominacja rywala Polaka, który wygrał całe spotkanie 4:2 i zapewnił sobie grę w kolejnej rundzie turnieju kwalifikacyjnego.

Porażka z Adamem Szudim oznacza dla Samuela Kulczyckiego odpadnięcie z zawodów w Doha. W turnieju biało-czerwone barwy reprezentuje jeszcze Jakub Dyjas, który w niedzielę o godzinie 14 zmierzy się z Nimą Alamianem.