17-letni Samuel Kulczycki od nowego sezonu będzie reprezentował barwy występującego w Bundeslidze TTF Liebherr Ochsenhausen. Mistrz Europy juniorów w grze podwójnej w zespole zastąpi innego Polaka – Jakuba Dyjasa, który zdecydował się na powrót do LOTTO Superligi.

Kulczycki, który na co dzień trenuje w ośrodku szkoleniowym w Ochsenhausen, ostatni sezon spędził na zapleczu niemieckiej Bundesligi w ekipie TTC OE Bad Homburg 1987. Drużyna Polaka wygrała rozgrywki, które zostały przedwcześnie zakończone z powodu pandemii koronawirusa COVID-19. W końcowej klasyfikacji zespół z Bad Homburga wyprzedził o dwa „oczka” 1. FSV Mainz 05 (w tej drużynie występuje Maciej Kubik) i o pięć punktów TTC GW Bad Hamm.

Od nowego sezonu Samuel Kulczycki nie będzie jednak reprezentował barw beniaminka Bundesligi. Młody Polak podpisał kontrakt z innym zespołem z najlepszej ligi u naszych zachodnich sąsiadów – TTF Liebherr Ochsenhausen. Nowy klub mistrza Polski seniorów w grze mieszanej od kilku sezonów należy do ścisłej czołówki drużyn w Niemczech. Przez ostatnie sezony silnym punktem TTF Liebherr był Jakub Dyjas, jednak najlepszy zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Polski w Białymstoku zdecydował się na powrót do LOTTO Superligi.

Mimo młodego wieku, Samuel Kulczycki jest bardzo utytułowanym zawodnikiem. W 2017 roku reprezentant Polski wygrał bardzo prestiżowy turniej Europe Youth Yop 10 w kategorii kadetów, a dwa lata później na tej samej imprezie w gronie juniorów zajął drugie miejsce. Samuel Kulczycki jest aktualnym mistrzem Europy juniorów w grze mieszanej wspólnie z Katarzyną Węgrzyn oraz dwukrotnym złotym medalistą mistrzostw Polski w grze mieszanej (w parze z Katarzyną Węgrzyn).