Samuel Kulczycki i Maciej Kubik awansowali do finału gry podwójnej odbywającego się we Władysławowie turnieju ITTF Challenge Polish Open. W czołowej „4” singlistów znalazł się Marek Badowski – w półfinale jego rywalem będzie Koreańczyk Park Chan-Hyeok.

W drodze do finału młodzi Polacy rozegrali sześć meczów, z czego trzy w kwalifikacjach. I sensacyjnie wyeliminowali w nich dwa bardziej utytułowane duety biało-czerwonych.

W piątek w ostatniej eliminacyjnej konfrontacji pokonali Marka Badowskiego i Konrada Kulpę (ten drugi razem z Tomaszem Kotowskim jest mistrzem kraju w deblu), natomiast w sobotnim półfinale okazali się lepsi od Jakuba Dyjasa i Daniela Góraka, czyli wicemistrzów Europy z 2016 roku. Z kolei w ćwierćfinale zwyciężyli 3:2 Padasaka Tanviriyavechakula i Supanuta Wisutmaythangkoona z Tajlandii.

Ich rywalami w niedzielnym finale, który rozpocznie się o 15.40, będą Gaston Alto i Horacio Cifuentes. W półfinale Argentyńczycy pokonali 3:2 Belgów Martina Allegro i Florenta Lambieta.

Do półfinału singlistów awansował Badowski, który w 1/4 finału zwyciężył 4:1 Toma Jarvisa. We wcześniejszej spotkaniach Anglik wyeliminował 4:2 Dyjasa, a Badowski zwyciężył 4:0 Kulczyckiego, który w piątek zajął trzecie miejsce wśród młodzieżowców do lat 21.

W niedzielę o 10.50 w pojedynku, którego stawką jest awans do finału, Polak zmierzy się z Park Chan-Hyeokiem. W ćwierćfinale Koreańczyk wygrał 4:2 z rozstawionym z „jedynką” Panagiotosem Gionisem – doświadczony Grek, podobnie jak Badowski, jest mistrzem Polski w barwach Dartomu Bogorii.

W tym sezonie 22-letni reprezentant zespołu z Grodziska Mazowieckiego miał już okazję zagrać ze swoim półfinałowym przeciwnikiem – 10 września w ligowym meczu Dartom Bogoria zwyciężyła w Lęborku 3:2 beniaminka Poltarex Pogoń, a Badowski pokonał Chan-Hyeoka 3:2.

Triumfator tej potyczki zmierzy się z Chińczykiem – w drugiej parze Xu Haidong zagra o 12.30 z Xu Yingbinem. Finał zaplanowano o 17.50.

Do niedzielnych półfinałów singla kobiet zakwalifikowały się trzy Chinki – o 10:00 He Zhuojia spotka się Zhang Qiang, a 11.40 Chen Yi z Koreanką Yang Haeun.

Na najwyższym stopniu podium w grze podwójnej pań także staną Azjatki. Do finału awansowały bowiem Japonki Honoka Hashimoto i Maki Shiomi oraz Lee Eunhye Lee i Shin Yubin z Korei Południowej. Początek tego meczu o 15:00.

W rywalizacji młodzieżowców do lat 21 najlepsi okazali się Chińczycy Kuai Man i Xiang Peng. Man zwyciężyła 3:0 swoją rodaczkę Qi Fei, Peng pokonał 3:1 Francuza Irvina Bertranda.