Z bardzo dobrej strony w swoim debiutanckim sezonie w niemieckiej 2. Bundeslidze pokazuje się Maciej Kubik. Polak jest jednym z liderów 1. FSV Mainz 05. W pierwszej części sezonu Kubik wygrał 9 z 13 pojedynków.

Przenosiny do ligi niemieckiej okazały się dobrym ruchem 16-letniego reprezentata Polski. Kubik jest jedną z rewalacji 2. Bundesligi. – Jestem zadowolony ze swojej postawy. Mam niezły bilans, jednak w kilku meczach mogłem zagrać lepiej – mówi Kubik, były mistrz Europy kadetów w grze pojedynczej i podwójnej.

W 2019 roku Maciej Kubik uczestniczył nie tylko w rozgrywkach ligowych, ale także często startował w turniejach międzynarodowych. Na początku września utalentowany Polak zadebiutował w Drużynowych Mistrzostwach Europy we francuskim Nantes. – Występ w Nantes to z pewnością jeden z moim sukcesów. Na pewno jestem zadowolony także z występu na mistrzostwach światach juniorów, gdzie wspólnie z Samuelem Kulczyckim dotarliśmy do ćwierćfinału w grze podwójnej, a indywidualnie znalazłem się w czołowej „16”. Największe znaczenie ma jednak dla mnie drugie miejsce w seniorskim Polish Open w grze podwójnej w parze z Samuelem Kulczyckim – wymienia Kubik, który na co dzień zdobywa punkty dla wicelidera 2. Bundesligi – 1. FSV Mainz 05.

Zarówno Kubik jak i Samuel Kulczycki znaleźli się w składzie reprezentacji Polski seniorów, która w styczniu weźmie udział w drużynowych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Tokio. – Przed startem w Gondomar jestem nastawiony pozytywnie. Poziom w kwalifikacjach będzie bardzo wysoki, będzie wielu doświadczonych zawodników. Chcę pokazać się z dobrej strony. Będę walczył i liczę, że uda nam się uzyskać przepustkę do japońskiego turnieju – mówi 16-latek, który w rozgrywkach indywidualnych w Polsce reprezentuje barwy Dekorglassu Działdowo.

Od stycznia 2019 roku Maciej Kubik na stałe trenuje w ośrodku w Ochsenhausen wspólnie m.in. z Samuelem Kulczyckim i Jakubem Dyjasem. – To był idealny moment, aby w wieku 16-lat przenieść się do Niemiec. Jestem zadowolony z treningu w Ochsenhausen. Jest ciężko, dominuje trening fizyczny i techniczny. Dodatkowo jesteśmy otoczeni dobrą kadrą trenerską – zaznacza Maciej Kubik.