W niedzielę w Jarosławiu, przy współpracy z miejscowym klubem, rozpoczęła się konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski juniorów i juniorek. Biało-czerwoni na Podkarpaciu trenować będą do piątku.

Polski Związek Tenisa Stołowego na październik zaplanował trzy akcje szkoleniowe w trzech różnych miejscach. Oprócz Jarosławia młodzi tenisiści stołowi mieli trenować także w Drzonkowie i Gdańsku. Niestety, zgrupowania w tych ostatnich miastach zostały odwołane.

– Pierwotnie planowaliśmy przeprowadzenie trzech akcji szkoleniowych w trzech różnych miejscach: w Jarosławiu, Drzonkowie i Gdańsku. Ostatecznie doszło do skutku tylko zgrupowanie na Podkarpaciu. Z powodu pozytywnego wyniku na koronawirusa u jednego z zawodników, postanowiliśmy odwołać obozy w Gdańsku i Drzonkowie – informuje Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W akcji szkoleniowej w Jarosławiu udział bierze 12. zawodników i zawodniczek. W zajęciach prowadzonych przez trenerów Mateusza Czernika i Macieja Karmolińskiego udział biorą: Anna Brzyska, Karolina Hołda, Oliwia Wątor, Aleksandra Guzik, Kinga Hawro, Julia Wiktor, Zuzanna Syrda, Faustyna Cieślik, Dawid Jadam, Szymon Brud, Kacper Toton i Jakub Chmielowski

Zgrupowanie w Jarosławiu rozpoczęło się w niedzielę i potrwa do najbliższego piątku. – W związku z odwołaniem imprez międzynarodowych postanowiliśmy zorganizować w październiku, listopadzie i grudniu akcje szkoleniowe dla reprezentacji Polski juniorów i juniorek w trzech różnych miejscach. Dzięki temu w zgrupowaniach udział weźmie większa liczba zawodników i zawodniczek. Chcemy, aby nasi młodzi tenisiści stołowi mieli możliwość lepszego rozwoju – zakończył dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.