Zwycięstwem Konrada Kulpy (Energa KTS Toruń) i Klaudii Kusińskiej (niestowarzyszona, woj. mazowieckie) zakończyło się 3. Grand Prix Polski seniorów i seniorek w tenisie stołowym. Zawody odbywały się w weekend w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

Występujący w LOTTO Superlidze Kulpa był jednym z faworytów turnieju i nie zawiódł. W finałowym pojedynku urodzony w 1994 roku tenisista stołowy toruńskiego zespołu pokonał Roberta Florasa (TTS Polonia Bytom) 4:3. Na najniższym stopniu podium udział w 3. Grand Prix Polski seniorów zakończyli Tomasz Lewandowski (AZS Politechnika Rzeszów) i Szymon Malicki (Olimpia-Unia Grudziądz).

Rywalizację w gronie kobiet zdominowała występująca w hiszpańskiej ekstraklasie Klaudia Kusińska. Była zawodniczka klubu z Nadarzyna najpierw w półfinale wygrała z rozstawioną z „jedynką” Katarzyną Węgrzyn z KU AZS UE Wrocław 4:2, a następnie w identycznych rozmiarach uporała się w meczu finałowym z Pauliną Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn). Obok Węgrzyn trzecie miejsce w gdańskich zawodach zajęła Sandra Wabik (KU AZS UJD Częstochowa), która wyeliminowała z zawodów aktualną mistrzynię Europy juniorek – Annę Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław)

Turniej w Gdańsku był ostatnim w sezonie z cyklu Grand Prix Polski seniorów i seniorek. We wcześniejszych dwóch imprezach triumfowali Piotr Chodorski (AZS Politechnika Rzeszów) i Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) w Wałbrzychu oraz Adam Dosz (LKS Pogoń Lębork) i Agata Zakrzewska (KTS Tarnobrzeg) w Zawierciu.

Teraz przed najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami start w 88. Indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorów i seniorek, która na przełomie lutego i marca odbędą się w Białymstoku.

Rozgrywki

Kobiety
Mężczyźni
Kobiety – eliminacje
Mężczyźni – eliminacje