Natalia Partyka wywalczyła w sobotę kolejne trofeum na czeskiej ziemi. Tym razem Polka wspólnine ze swoimi koleżankami z SKST Stavoimpex Hodonín okazały się najlepsze w Pucharze Czech.

W finałowym turnieju Pucharu Czech, który odbył się w Havirovie, udział wzięły cztery zespoły. Oprócz SKST Stavoimpex Hodonín o prestiżowe trofeum zamierzały powalczyć SK Dobré, CDU SPORT – Stolní tenis Ostrava i MSK Gumotex Břeclav.

W półfinale zespół z Hodonina, którego jedną z liderek jest Natalia Partyka, pokonał pewnie SK Dobré 5:1. Dwa punkty dla mistrzyń Czech w tym spotkaniu wywalczyła nasza mistrzyni paraolimpijska, która ograła Dagmar Ilievovą 3:0 (11:8, 12:10, 11:2) i Danielę Vitovcovą 3:1 (8:11, 11:3, 11:7, 11:5).

Znacznie bardziej zacięty i wyrównany przebieg miał pojedynek finałowy. Ćwierćfinałowy rywal Enea Siarki Tarnobrzeg w Lidze Mistrzyń triumf w Pucharze Czech zapewnił sobie dopiero w ostatniej partii, pokonując MSK Gumotex Břeclav 5:4. Aż trzy z pięciu wygranych pojedynków zawodniczek SKST Stavoimpex Hodonín padły łupem Natalii Partyki, która w wielkim finale wygrała z Karin Adamkovą 3:1 (13:11, 10:12, 11:7, 11:9, Daną Cechovą 3:0 (11:7, 15:13, 11:8) i Leonie Hartbrich 3:2 (11:9, 10:12, 6:11, 11:7, 11:8).

W tabeli czeskiej ekstraklasy, SKST Stavoimpex Hodonín zajmuje drugie miejsce ze stratą czterech punktów do MSK Gumotex Břeclav. Natalia Partyka legitymuje się indywidualnym bilansem pięciu zwycięstw i jednej porażki.