Polski tenis stołowy wzbogacił się pod koniec sierpnia o kolejnych certyfikowanych trenerów, którzy uzyskali kwalifikację rynkową „Prowadzenie procesu szkolenia wstępnego w tenisie stołowym”. Egzamin walidacyjny w ostatnich dniach zdało czterech szkoleniowców.

Do Tomasza Szarego, który jako pierwszy w Polsce pomyślnie przebrnął przez egzamin certyfikujący, dołączyli Joanna Blachura (MKS Czechowice-Dziedzice), Joanna Ksel (UKS Orlęta Bilcza), Hubert Ksel (UKS Orlęta Bilcza) oraz Jan Ciepiał (KTS Gliwice).

Na czym polega proces walidacji? To w dużym stopniu zbieranie dowodów dotyczących codziennych, zwyczajnych czynności trenerskich, które wykonuje w klubie trener.

W dobrym przygotowaniu do walidacji oraz codziennej pracy trenera zdecydowanie pomaga mi systematyczne zbieranie materiałów i notatek z własnego doświadczenia w pracy z zawodnikami oraz z innych źródeł – informuje Joanna Blachura.

Egzamin certyfikacyjny, który w związku ze sporym zainteresowaniem trenerów odbywa się systematycznie, składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej.