Świeżo upieczony brązowy medalista Mistrzostw Europy Kadetów w drużynie – Szymon Kolasa przebywa obecnie na zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów w Bydgoszczy. Jak mówi, rywalizacja ze starszymi kolegami jest pouczająca, ponadto nie odczuwa zbyt dużej presji w rywalizacji z juniorami.

Zawodnik KS Gorce Nowy Targ przebywa obecnie w Bydgoszczy na zgrupowaniu kadry, gdzie przygotowuje się do nowego sezonu.

– Bardzo dobrze nam się trenuje. Są dobre warunki do treningu. Na tym obozie pracujemy głównie nad techniką gry. Przygotowujemy sie do nadchodzącego sezonu. Praca na zgrupowaniu różni się trochę od tej w klubie. Z trenerem Adamiakiem i Wosiem ćwiczymy dłużej, gramy inne i trudniejsze elementy niż w Nowym Targu. Dużo czasu poświęcamy w Bydgoszczy na serwis i odbiór, a na klubowych treningach poświęcam na to mniej uwagi – przyznaje brązowy medalista Mistrzostw Europy Kadetów w drużynie. 

Kolasa ma okazję podczas zgrupowania trenować ze starszymi kolegami m.in.: Arturem Grelą czy Przemysławem Walaszkiem.

– Ze starszymi zawodnikami gra mi się lepiej, bo nie odczuwam tak dużej presji jak w rywalizacji z kadetami – mówi Kolasa.

Zawodnicy trenować będą w Bydgoszczy do 24. sierpnia.