Brązowa medalistka Mistrzostw Europy w 2018 roku Katarzyna Grzybowska-Franc podpisała kontrakt z włoskim A.S.D. Tennistavolo Norbello. W poprzednim sezonie występowała w Dojlidach Białystok.

„Chciałam coś zmienić. Przez całą karierę grałam w Polsce, więc przyszła pora sprawdzić się w zagranicznej lidze” – mówi 31-letnia Grzybowska-Franc, mistrzyni Polski w singlu z 2015 i 2016 roku oraz sześciokrotna złota medalistka MP w deblu z Natalią Partyką.

W A.S.D. Norbello, z siedzibą na Sardynii, wcześniej występowała m.in. Magdalena Sikorska. W poprzednich rozgrywkach skład drużyny tworzyły: najbardziej znana Chiara Colantoni oraz Guilia Cavalli i Gaia Smargiassi.

„Sezon w Italii rozpocznie się trochę później, w listopadzie lub grudniu. Włoski klub zaoferował mi dobre warunki, dlatego zdecydowałam się podpisać umowę” – przyznała uczestniczka igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro.

Grzybowska-Franc jest medalistką indywidualnych i drużynowych ME. W sezonie 2019/20, pierwszym po urodzeniu dziecka, miała bilans gier 10-5 w ekstraklasie w barwach białostockiej drużyny. Wcześniej występowała np. w klubach z Polkowic i Sochaczewa.

Jej nowy zespół będzie rywalizował też na arenie międzynarodowej, w Pucharze Europy ETTU. To drugie najważniejsze klubowe rozgrywki po Lidze Mistrzyń.

„W dniach 12-13 grudnia zagramy w rundzie grupowej z francuskim Etival Clairefontaine i belgijskim TT Vedrinamur” – przyznała zawodniczka.

Podczas ME 2018 w hiszpańskim Alicante osiągnęła życiowy wynik, zdobywając brąz w singlu. Pokonała m.in. wyżej notowane: Austriaczkę Liu Jia, Rumunkę Danielę Dodean Monteiro i Niemkę Sabinę Winter, a dopiero w półfinale przegrała z późniejszą złotą medalistką, koleżanką z polskiej reprezentacji Li Qian.