Bardzo dużym sukcesem zakończył się udział Karoliny Pęk w turnieju ITTF Slovenia Para Open, rozgrywanym w słoweńskiej miejscowości Lasko. Mająca 16 lat reprezentantka Polski sięgnęła po złoty medal w rywalizacji toczonej w klasie niepełnosprawności 9. Wynik Karoliny Pęk został podkreślony przez oficjalną stronę internetową Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF), która uznała występ młodej Polki za „największą niespodziankę” turnieju gry pojedynczej kobiet.

Młoda zawodniczka IKS Jezioro Tarnobrzeg występ w Lasko rozpoczęła od zmagań grupowych, w których pokonała w stosunku po 3:0 Brazylijkę Jennyfer Marques Parinos oraz Niemkę Sonję Scholten, a uległa w pięciu setach wyżej rozstawionej Rosjance Oldze Komlewej, uzyskując awans z 2. miejsca do fazy pucharowej.

W niej Pęk zaprezentowała znakomitą dyspozycję – w półfinale uporała się z Turczynką Neslihan Kavas (3:0), a w finale ponownie przyszło jej się zmierzyć z Komlewą. Po pierwszym secie, wygranym przez Polkę w stosunku 11:6, kolejne partie były już o wiele bardziej zacięte. Ostatecznie jednak Pęk wygrała drugą partię na przewagi do 12, a trzecią – na przewagi do 11.

W Lasko po medale sięgnęli także inni reprezentanci Polski. Wśród kobiet złoty medal w klasie niepełnosprawności 11 wywalczyła Krystyna Siemieniecka, do finału w łączonej klasie 1-2 dotarła Dorota Bucław, a na półfinale zmagania w klasie 6 zakończyła Katarzyna Marszał. W kategorii mężczyzn z kolei Krzysztof Żyłka wywalczył „brąz” w klasie niepełnosprawności 4.

Podczas ITTF Slovenia Para Open rozgrywano także zmagania drużynowe. Brązowe medale w łączonej klasie 1-3 zdobyła para polsko-rosyjska Dorota Bucław / Nadjeżda Puczpaczewa, a srebrne krążki wywalczyły Karolina Pęk i Dajana Jastrzębska (w łączonej klasie 8-9) oraz Krystyna Siemieniecka i Dorota Nowacka (klasa 11).

Po „brąz” w klasie 2 mężczyzn sięgnął polsko-czeski duet Tomasz Jakimczuk / Jiri Suchanek. Z takiego samego koloru medalami wrócą do Polski Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka, startujący wspólnie w klasie niepełnosprawności 4. Srebrne krążki natomiast zdobyli Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki (klasa 8) oraz Kamil Bałuszek i Marcin Knopik (klasa 11).