Julia Zalewska (KS AZS Wrocław) i Hubert Kwieciński (KTS Wicher Lisiec Wielki) wygrali 3. Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym. Turniej od piątku do niedzieli rozgrywany był w Szczawnie-Zdroju.

Triumf tenisistki stołowe KS AZS Wrocław to spora niespodzianka. Zalewska, która w Szczawnie-Zdroju rozstawiona była z 21. numerem startowym, w pojedynku finałowym pokonała turniejową „jedynkę” – Łucję Kobosz (KTS Tarnobrzeg) 3:1 (11:8, 8:11, 11:9, 11:8).

W rywalizacji młodzików nie było już niespodzianki. Zwyciężył faworyt zmagań w 3. GPPM – Hubert Kwieciński. Reprezentant KTS-u Wicher Lisiec Wielkim w finałowym spotkaniu pokonał Mikołaja Pilcha (KS Bronowianka Kraków) 3:0 (13:11, 11:7, 11:7).

Poza strefą medalową zmagania w gronie młodzików zakończyli Ignacy Sławiński (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Jakub Turecki (Gryf Gdów), czyli odpowiednio zawodnicy rozstawieni w Szczawnie-Zdroju z numerem trzecim i czwartym. Obydwaj przegrali swoje spotkania w drugiej rundzie głównej drabinki.

Brązowe medale w Szczawnie-Zdroju wywalczyli Julia Szarmach (Ostródzianka Ostróda) i Lena Puzio (ZKS Zielona Góra) wśród młodziczek oraz Adam Stachowiak (KS AZS UWM Olsztyn) i Leon Krawczyk (MKS Czechowice-Dziedzice).

Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/3-grand-prix-polski-mlodzikow-23-24/